آموزش پیانو کودک آنلاین مجازیکلاس آموزش پیانو کودکنظرات هنرجویان
سمیرا ازدبی
 -  1402/07/12  -  هنرجوی استاد مریم فاضلی نسب


از موقعی که دخترم کلاس مریم جون عزیز میاد خیلی به پیانو علاقه مند شده و کمال تشکر دارم از این تشکل


ثریا
 -  1401/03/04  -  هنرجوی استاد مریم فاضلی نسب


پیانو از اون سازهایی که باید از بچگی واسش سرمایه گذاری کرد. دختر من 6 سالشه و توی کلاس مریم جون داره با بخش های مختلف و کلیدها آشنا میشه و آهنگ های ساده رو میزنه. حتما به این کلاس تا پایان دوره ادامه میدیم.


شکیبا
 -  1401/01/13  -  هنرجوی استاد مریم فاضلی نسب


الان پنجمین جلسه ست که پسرم توی کلاسهای خانم فاضلی شرکت میکنه.خیلی صبورن. قشنگ میدونن چطور با بچه ها سر و کار داشته باشن. آنلاین بودن کلاس هم مشکلی ایجاد نکرده. تازه دیگه به رفت و آمد هم نیازی نیست.

پیانو کودک

کمتر کسی است که از صدای ساز پیانو لذت نبرد. این ساز یکی از قدیمی‌ترین و محبوب‌ترین سازهای جهان است که در سراسر دنیا طرفداران بسیار زیادی دارد. حتماً شما هم شنیده‌اید که آموزش این ساز زمان زیادی می‌برد و برای آنکه یک پیانیست حرفه‌ای شوید باید سال‌ها تجربه داشته باشید. از این رو توصیه می‌شود که این ساز را از کودکی یاد بگیرید که هم ذهن آماده‌تری نسبت به یادگیری دارید و هم زمان زیادی برای تمرین کردن دارید. اما آموزش پیانو کودک اصول و اطلاعات خاص خود را نیاز دارد. اگر می‌خواهید کودک خود را برای آموزش این ساز ثبت‌نام کنید، در ادامه همراه ما باشید.
 

ساختار ساز پیانو کودک

پیانوی یک ساز کلیددار است که صدای زیبای آن در اثر برخورد چکش‌های کوچک روی سیم‌ها به وجود می‌آید. پیانو دامنه‌ی صوتی بسیار گسترده‌ای دارد و از این رو می‌توان در آن در قطعات بسیار و مختلفی استفاده کرد. همانطور که احتمالاً می‌دانید پیانو انواع مختلفی دارد که در جنس صداهای تولیدی با هم تفاوت‌هایی دارند. بیشتر والدین در زمان خرید اندازه‌ی پیانو را در نظر می‌گیرند زیرا می‌تواند فضای زیادی از خانه را اشغال کند. انواع پیانو عبارتند از پیانو گرند (با طول دو متر و دری بزرگ که در هنگام نواختن نیمه باز گذاشته می‌شود)، پیانوی دیواری (upright)، پیانو الکتریک، پیانوی چهارگوش (square grand)، و پیانوی اسپینت (spinet piano). مشخص است که قیمت این سازها نیز با هم تفاوت زیادی دارد. بهترین راه برای انتخاب ساز مناسب این است که در زمان خرید نظر یک متخصص یا استاد پیانو را بپرسید. از آنجایی که ساز پیانو ساز گرانی است باید قبل از خرید برای مدل خوب به طور کامل تحقیق کنید. همچنین می‌توانید برای آنکه از استعداد کودکتان در این زمینه مطمئن شوید، قبل از کلاس پیانو او را در یک کلاس ارف ثبت‌نام کنید که تکنیکی برای استعدادیابی موسیقیایی کودکان بسیار کوچک است.
 

کلاس‌های حضوری یا آنلاین؟

پیانوی کودک مانند بسیاری دیگر از سازهای موسیقی هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین آموزش داده می‌شود. در کلاس‌های حضوری همانطور که از نامشان پیداست به حضور فیزیکی شما در محل برگزاری کلاس نیاز است. این یعنی باید آموزشگاهی در محل زندگی خود پیدا کنید که ویژگی‌هایی که به دنبالش هستید را داشته باشد. در درجه‌ی اول کلاس پیانوی مخصوص کودکان داشته باشد که اساتیدشان با اساتید بزرگسال متفاوت است و در درجه‌ی بعدی باید به خانه‌ی شما نزدیک باشد. پیدا کردن این دو خصوصیت در کنار هم سخت‌تر از چیزی ست که به نظر می‌رسد. به هر حال اگر توانستید چنین کلاسی را پیدا کنید، موضوع بعدی رفت و آمد به کلاس است که نیازمند صرف زمان و هزینه ست. به ویژه که شما هم هر بار باید با کودک خود رفت و آمد داشته باشید و این می‌تواند برای شما که باید به کارهای خود برسید ممکن نباشد. بنابراین به نظر می‌رسد گزینه‌ی دیگری برای آموزش پیانو به کودکتان وجود داشته باشد و آن کلاس‌های آنلاین آموزش پیانوست. اما این کلاس‌ها چه مزایایی دارند و چرا باید آنها را انتخاب کنید؟
 

آموزش آنلاین پیانو کودک در آی‌ نواز

ما در مجموعه‌ی آی نواز شرایطی را فراهم کرده‌ایم که کودک شما بتواند در خانه و زیر نظر بهترین اساتید متخصص آموزش پیانو ببیند. کلاس‌های ما به صورت آنلاین و در پلتفرم اختصاصی آی نواز برگزار می‌شود که در آن کودک می‌تواند با استاد خود تعامل داشته باشد و سوال و جواب داشته باشد زیرا این کلاس‌ها زنده هستند. شما هم این شانس را دارید که در خانه و در حین انجام کارهایتان بر آموزش کودک نظارت داشته باشید. کلیه‌ی دروسی که در کلاس‌های آنلاین ما آموزش داده می‌شود مشابه کلاس‌های حضوری است و کودک می‌تواند از سطح مبتدی تا پیشرفته در آنها آموزش ببیند. اساتید پیانو کودک همگی برای تدریس به کودکان تخصص دارند. و فضای کلاس بسیار شاد و متناسب با سن کودک است. در پایان کلاس فیلم ضبط شده‌ی کلاس در اختیارتان قرار داده می‌شود که می‌توانید تا جلسه‌ی بعد با کودک خود تمرین کنید. انتخاب استاد به سلیقه‌ی شما و از طریق سایت انجام می‌شود. شما می‌توانید براساس رزومه و هزینه‌ی کلاس در بین آنها انتخاب کنید. جلسه‌ی اول به صورت رایگان برگزار می‌شود و جنبه‌ی مشاوره دارد که در آن می‌توانید با شیوه‌ی آموزش استاد آشنا شده و برای ادامه‌ی کلاس تصمیم‌گیری کنید. هزینه‌های کلاس ما به مراتب به صرفه‌تر از کلاس‌های حضوری است و شما نیاز به جا به جایی ندارید که در نتیجه کمک می‌کند در وقت و هزینه صرفه جویی کنید. همچنین در جلسه‌ی مشاوره‌ی رایگان می‌توانید در مورد خرید ساز مناسب توصیه‌های لازم را از استاد بگیرید. اگر مطمئن نیستید که کودک شما به پیانو علاقه دارد یا در آن استعداد داشته باشد، می‌توانید در کلاس‌های ارف مجموعه‌ی ما ثبت‌نام کنید که در آن کودکان از سنین بسیار پایین برای ساز مناسبشان استعدادیابی می‌شوند.اگر کودک هیچ آشنایی با موسیقی ندارد میتواند از 7 سالگی آموزش پیانو را شروع کند اما اگر آشنایی قبلی با نتهای موسیقی و کشش ها دارد از سن کمتر هم میتواند پیانو را آموزش ببیند.
بله شما میتوانید با کارشناسان آی نواز در ارتباط باشید و یک جلسه مشاوره رایگان با استاد انتخابی خود هماهنگ کنید. در جلسات مشاوره در خصوص شرایط کلاس ، متد آموزشی استاد و آشنایی هنرجو با استاد صحبت می شود.

اگر کودک هیچ آشنایی با موسیقی ندارد میتواند از 7 سالگی آموزش پیانو را شروع کند اما اگر آشنایی قبلی با نتهای موسیقی و کشش ها دارد از سن کمتر هم میتواند پیانو را آموزش ببیند.
بله شما میتوانید با کارشناسان آی نواز در ارتباط باشید و یک جلسه مشاوره رایگان با استاد انتخابی خود هماهنگ کنید. در جلسات مشاوره در خصوص شرایط کلاس ، متد آموزشی استاد و آشنایی هنرجو با استاد صحبت می شود.