کلاس گیتار برلین آنلاین مجازیکلاس آموزش گیتار
گیتار نوعی ساز زهی است که هم به کمک انگشتان و هم ابزارهای مصنوعی نواخته می‌شود. مانند سایر سازهای زهی، گیتار هم از سه بخش اصلی تارها، کاسه‌ی طنینی و دسته تشکیل شده است. تعداد سیم‌ها در این ساز عموماً شش عدد است. گیتارها انواع مختلفی دارند که از آنها در سبک‌های مختلفی استفاده می‌شود و آموزش‌ها آنها با یکدیگر متفاوت است. به طور کلی گیتارها در دو دسته‌ی اصلی قرار می‌گیرند: گیتارهای آکوستیک و گیتارهای الکتریک. گروه گیتارهای آکوستیک به دو دسته‌ی سیم نایلونی و سیم فلزی تقسیم می‌شوند. گیتار کلاسیک و گیتار فلامینکو در گروه سیم نایلونی و گیتار جیپسی، آکوستیک و الکتروآکوستیک در دسته‌ی سیم فلزی‌ها قرار می‌گیرند. گیتارهای الکتریک به دو دسته‌ی شبه الکتریک و سالید بادی تقسیم می‌شوند که خود باز به دسته‌های کوچکتری تقسیم می‌شوند. همانطور که می‌بینید گیتارها خانواده‌ی بزرگی را شامل می‌شوند اما شاید برایتان این سوال پیش آید که این گیتارها چه تفاوتی با هم دارند. گیتارهای آکوستیک آنهایی هستند که صدایشان تنها توسط توخالی بودن بدنه تقویت می‌شود و هیچ عامل تقویتی دیگری برای صدا وجود ندارد. این گیتارها 6 سیم دارند که از نازک به ضخیم چیده شده‌اند. گیتارهای الکتریک اما بدنه‌ای توپر دارند و خود صدایی ندارند و برای تولید صدا باید به آمپلی فایر و افکت وصل شوند. تمام سیم‌ها در گیتار الکتریک فلزی است و می‌تواند تعداد سیم‌های مختلفی داشته باشد. از این گیتارها بیشتر در سبک جاز و هوی متال استفاده می‌شود.

موسیقی در شهر برلین

از قرن هجدهم، برلین یک مرکز موسیقی تأثیرگذار در آلمان و اروپا بوده است. ابتدا به عنوان یک شهر تجاری مهم در اتحادیه هانسی، سپس به عنوان پایتخت رای دهندگان براندنبورگ و پادشاهی پروس، سپس به عنوان یکی از بزرگترین شهرهای آلمان، فرهنگ موسیقی تأثیرگذاری را پرورش داد که تا به امروز پابرجا است. برلین را می‌توان به‌عنوان بستری برای رشد جنبش قدرتمند گروه کر که نقش مهمی در اجتماعی‌سازی گسترده موسیقی در آلمان در طول قرن نوزدهم ایفا کرد، در نظر گرفت. برلین دارای سه خانه اپرای اصلی است: دویچه اپر، اپرای دولتی برلین و کومیشه اپرا است. بسیاری از چهره‌های مهم موسیقی در برلین به دنیا آمده یا فعالیت داشته‌اند. آهنگسازانی مانند یوهان یواخیم کوانتز، کارل فیلیپ امانوئل باخ، برادران گراون، ویلهلم فریدمان باخ، کارل فردریش کریستین فاش، یوهان فردریش رایشارت، کارل فردریش زلتر و .... همگی به این شهر برمی‌گردند. علاوه بر این، برلین به عنوان مرکز تئوری و نقد موسیقی در قرن هجدهم با شخصیت‌های برجسته‌ای مانند فردریش ویلهلم مارپورگ، یوهان فیلیپ کرنبرگر، کوانتز و سی پی ای باخ که رساله‌هایشان در سراسر اروپا معروف است، شناخته می‌شود.
نظرات هنرجویان
سورن از المان
 -  1402/11/11  -  هنرجوی استاد فاطمه حق پرست


با پیشرفت تکنولوژی همه آسوده تر زندگی میکنند آموزش آنلاین باعث شد که من از آلمان بتونم با استاد فرهیخته ای مثل استاد حق پرست آشنا بشم و ارتباط بگیرم و به هدفم برسم ممنون استاد ممنون ای نواز ممنون تکنولوژی


سهیلا داوودی
 -  1401/03/04  -  هنرجوی استاد امیر مشهد چی


دوره مبتدی بنده تموم شده و فکر کردم شاید بهتر باشه تجربه م از کلاس رو برای بقیه هم توضیح بدهم. اولاً زمان کلاس خیلی مفیده و سرعت آموزش هم واقعاً عالیه توی همین دوره من کاملاً به گیتار مسلط شدم و میخواهم تو دوره های بعدی مهارتهام رو تقویت کنم. هزینه کلاس هم به صرفه ست.کتاب هایی که روش کار می کنیم هم همون کتابهای حضوریه. من از مبتدی با استاد مشهد چی آنلاین کار کردم اما اگر قبلا دوره حضوری گذروندین هم باز هم می تونین برای دوره های بعدی آنلاین شرکت کنین. پیشنهاد میکنم همینکار رو کنین چون واقعا هم توی وقت هم هزینه صرفه جویی میشه.


الناز اسدی
 -  1400/07/28  -  هنرجوی استاد رضا علیمحمدی


بسیار ممنون از استاد علی محمدی بابت تدریس عالیشون


علی ایمانی
 -  1400/05/24  -  هنرجوی استاد امیر مشهد چی


من واقعا از اقای مشهدچی راضی هستم هم حرفه ای هستند و هم صبور