آموزش ویولنسل آنلاین مجازیویدیوهای هنرجویان ویولنسلنظرات هنرجویانویولنسل

ویولن خانواده‌ی بزرگی از سازها را شامل می‌شود. و یکی از بزرگترین اعضای این خانواده ویولنسل یا همان چلو ست. ویولنسل یکی از جمله سازهای قدیمی و خوش صدایی ست که در بسیاری از سبک‌های موسیقی استفاده می‌شود و قطعاً یکی از بهترین سازهای عضو ارکستر سمفونیک‌هاست که شکوه بیشتری به قطعات موسیقی می‌بخشد. اگر شما هم قصد یادگیری این ساز خوش‌صدا را دارید در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد آن بدست آورید.
 

ویژگی‌های ساختاری ویولنسل

ویولنسل از نظر ساختاری بسیار شبیه به ویولن است. این ساز از چهار بخش اصلی، دسته، تارها، کاسه‌ی طنینی و آرشه تشکیل شده است. دسته همان بخش بالایی کاسه‌ی طنینی ست که کوک‌ها روی آن قرار دارند و در زمان نواختن انگشتان روی آن قرار می‌گیرد. این ساز مانند ویولن چهار تار دارد که به ترتیب روی لا (سیم اول)، رِ (سیم دوم)، سُل (سیم سوم)، دو (سیم چهارم) کوک می‌شوند. آرشه نیز مشابه آرشه‌ی ویولن از تار موی اسب تشکیل شده است و روی تارها کشیده می‌شود. کاسه‌ی طنینی نیز گلابی شکل است. تفاوت اصلی ویولن و ویولنسل در اندازه و نحوه‌ی نواختن‌ آنهاست. ویولنسل یک پایه‌ی فلزی دارد که روی زمین گذاشته می‌شود و بدنه‌ی ساز بین پاهای نوازنده قرار می‌گیرد. از این ساز در گروه مختلفی از سبک‌های موسیقی از جمله پاپ، جاز، راک، کلاسیک و حتی موسیقی فولک استفاده می‌شود. از معروفترین نوازندگان ویولنسل می‌توان به مستیسلاف روستروپوویچ روسی، پیر فورنیه، لوئیجی بوکرینی، آدرین-فرانسوا سروه و ... اشاره کرد.
 

آموزش ساز ویولنسل

اگر قصد آموزش ویولنسل را دارید می‌توانید به دو شیوه این کار را انجام دهید. یا کلاس‌های حضوری و یا کلاس‌های آنلاین. برای شرکت در کلاس‌های حضوری ابتدا باید موسسه‌ی مورد نظر خود را پیدا کنید. که ویولنسل آموزش دهد. در گام بعدی باید ببینید که آیا کلاس‌ها با ساعت خالی شما هماهنگ است یا خیر. همچنین باید سابقه‌ی استاد را نیز چک کنید و ببینید مهارت‌های کافی را داشته باشد. یکی از مشکلاتی که در مورد کلاس‌های حضوری وجود دارد همین است که شما را به شهر محل زندگی‌تان محدود می‌کند و مجبورید در بین گزینه‌هایی که دارید انتخاب کنید. این موضوع می‌تواند به ویژه وقتی که در شهرهای کوچک زندگی می‌کنید به آموزشتان ضربه بزند. به جز این برای حضور در کلاس‌ها باید هزینه‌های رفت و آمد را نیز به شهریه‌ی کلاس اضافه کنید. همچنین زمان رفت و آمد به کلاس نیز از زمان مفید طول روزتان کم می‌کند. بسیاری از افرادی که در کلاس‌های حضوری شرکت می‌کنند شکایت دارند که در زمان جلسه امکان نت برداری را نیز ندارند. برای حل تمام این مشکلات گزینه‌ی ساده‌تری مانند کلاس‌های آنلاین وجود دارد که در ادامه بیشتر در موردشان توضیح می‌دهیم.
 

آموزش آنلاین ویولنسل در آی نواز

ما در مجموعه‌ی آی نواز شرایطی را فراهم کرده‌ایم که شما بتوانید از هر شهری زیر نظر بهترین اساتید ویولنسل قرار گرفته و مهارت‌های خود را بهبود ببخشید. از سطح مبتدی تا پیشرفته در کلاس‌های ما آموزش داده می‌شود و در این آموزش‌ها جدا از اینکه از اساتید کلاس‌های حضوری استفاده می‌شود کتاب‌ها و روش تدریس نیز یکسان است. به جز اینکه شهریه‌ی کلاس‌های ما به مراتب از کلاس‌های حضوری مناسب‌تر است، هزینه‌های مربوط به رفت و امد نیز از آن کسر می‌شود. بعلاوه در زمانتان نیز صرفه جویی می‌شود. کلاس‌های ویولنسل ما در آی نواز در پلتفرم خصوصی ما به صورت کاملاً زنده برگزار می‌شود و در آن می‌توانید با استاد خود در تعامل باشید. در پایان جلسه نیز فیلم ضبط شده‌ی کلاس در اختیارتان قرار می‌گیرد که می‌توانید تا جلسه‌ی بعد به کمک آن تمرین کنید و نکات گفته شده در کلاس را به صورت مدون داشته باشید. مهم نیست در چه شهری زندگی می‌کنید، می‌توانید در کلاس‌های ما شرکت کنید و خودتان استاد مورد نظرتان را بسته به شهریه یا سابقه‌ی کاری انتخاب کنید. جلسه‌ی اول کلاس ویولنسل آی نواز به صورت رایگان برگزار می‌شود که در آن می‌توانید با نحوه‌ی آموزش استاد آشنا شده و در مورد ادامه‌ی کلاستان تصمیم بگیرید.
 

خرید ساز مناسب

سازها قیمت نسبتاً بالایی دارند پس نمی‌توانید در مورد خریدشان اشتباه کنید. برای آنکه بتوانید اطلاعات لازم در مورد خرید ساز مناسب را بدست آورید مشاوره‌های لازم در جلسه‌ی اول آی نواز به شما داده خواهد شد. قیمت ویولنسل بسته به برند سازنده و جنس بدنه و کیفیت صدا می‌تواند متفاوت باشد. از بهترین برندهای سازنده‌ی ویولنسل می‌توان به تی اف، یاماها، رناتو، استگ و زک اشاره کرد.