کلاس دف هامبورگ آنلاین مجازیکلاس آموزش دف
 
نکات مهم در خرید دف و عوامل موثر بر قیمت دف
در خرید دف بایستی برخی نکات را مدنظر قرار داد تا بتوان بهترین نوع دف را متناسب با نیاز خریداری کرد. از مهم‌ترین عواملی که هنگام خرید دف بایستی مدنظر قرار داده شوند عبارتند از:
• جنس بدنه دف
در خرید دف باید به جس بدنه دف دقت شود. بهترین نوع جنس بدنه دف از چوب تاک، نارنج، چنار، بید و گردو است. ضخامت این چوب بدنه نیز باید بین 2تا 3 میلی‌متر از طرف پوست و در حدود 1.5 سانتی‌متر از طرف پشت آن باشد.
• پوست
پوست به کار رفته در دف نیز در خرید دف خوب بسیار حائز اهمیت است. چراکه صدای دف به جنس پوست دف مربوط می‌شود. دف‌ها در حال حاضر از پوست طبیعی(پوست میش، بز، آهو) و مصنوعی(پلاستیک) تهیه می‌شوند. دفی که از پوست طبیعی باشد صدایی رساتر دارد و قیمت دف با پوست طبیعی نیز بسیار بالاتر است.
• حلقه‌ها یا زنجیره‌ها
در خرید دف به حلقه‌ها و یا زنجیره‌ها نیز باید دقت کرد. چراکه این حلقه‌ها تاثیر قابل توجهی در تعیین صداهای مکمل دف‌ها دارند. معمولا جنس این حلقه‌ها از مس، برنج و یا آهن است.
• گل میخ‌ها
در هنگام خرید دف به گل میخ‌های دف نیز باید توجه شود. گل میخ‌های دف معمولا از جنس برنج، آهن و مس هستند و وظیفه آن‌ها نگه داشتن پوست روی قاب دف است. هرچقدر این گل میخ‌ها مقاوم‌تر باشند دف کیفیت بهتری دارد و به تبع قیمت دف نیز بالاتر می‌رود.
 در حقیقت بهترین دف برای شروع دف‌نوازی دفی است که تمامی فاکتورهای لازم را دارا باشد تا هنرجو بتواند از ابتدا صدای واقعی دف را بشنود و با آن صدا ارتباط بگیرد. از این رو به هنرجویان توصیه می‌شود هرگز در خرید بهترین دف برای شروع آموزش خود خساست به خرج ندهند.

موسیقی در شهر هامبورگ

از جشنواره‌های کلاسیک و الکترونیک گرفته تا تاریخ موسیقی و از کنسرت‌های زنده تا فرهنگ موسیقی باشگاهی، چیزهای زیادی برای کشف در موسیقی هامبورگ وجود دارد. اولین خانه اپرای عمومی اروپا در سال 1678 در هامبورگ افتتاح شد و بزرگان موسیقی کلاسیک مانند برامس و تله مان در این شهر زندگی می‌کرده‌اند. سالن کنسرت Elbphilharmonie Hamburg، نقطه‌ی عطف فرهنگی منحصر به فرد، فراتر از مرزهای شهری در هامبورگ ساخته شده است. هامبورگ دروازه‌ی ورود به دنیای موسیقی است: در منطقه‌ی سنت پائولی در دهه 1960 بود که بیتلز پایه‌های حرفه‌ی جهانی خود را بنا نهاد. فستیوال‌های موسیقی متعدد در هامبورگ و اطراف آن، مکان‌های منحصربه‌فرد و مجموعه‌ای از صداها تجربه‌ای بی‌نظیر از موسیقی را ایجاد می‌کنند. هامبورگ از موسیقی تنفس می‌کند و این را می‌توان در کلوب‌های متعدد شهر در اطراف ریپربان، در موزیکال‌ها، سالن‌های کنسرت و همچنین رویدادهای فضای باز این شهر احساس کرد.نظرات هنرجویان
بهروز از ایتالیا
 -  1402/11/11  -  هنرجوی استاد علیرضا شاهینی - مقیم قبرس


استاد شاهینی عزیز باعث شدن من در زمان کوتاهی به نواختن دف مسلط بشم از ایشون وای نواز بسیار ممنونم وکمال تشکر دارم


مهرنوش رنجبر
 -  1401/05/01  -  هنرجوی استاد نیایش مهدوی


خانم مهدوی عزیز استاد تنبک پسرم هستن بسیار در کار حرفه ای و خوش رو هستن و وقت برای هنرجوها میزارن و عالییی با بچه ها ارتباط برقرار می کنن❤💫❤


افرینش
 -  1401/05/01  -  هنرجوی استاد نیایش مهدوی


استاد مهدوی من عاشق تدریستونم.. شما عالی هستین.❤️🧿


شهرام فاضل
 -  1400/04/23  -  هنرجوی استاد امیر ابراهیم اسدی


خیلی خیلی راضی ام ، ممنونم از کلاسهای خوب استاد اسدی