کلاس قانون آمریکا آنلاین و مجازیکلاس آموزش قانون
 

ویژگی‌های ساز قانون

ساز قانون یک ساز زهی مضرابی است. ساختار آن کمی شبیه به سنتور است با این تفاوت که شکل ذوزنقه‌ی آن متفاوت است. این ساز از کاسه‌ی طنینی و تارها تشکیل شده است. بدنه یا کاسه‌ی طنینی از جنس چوب است و به بخش‌های مختلف تقسیم می‌شود. هنگام نشستن جلوی ساز، در سمت راست آن بخشی مستطیلی به نام خرک قرار دارد که روی آن پوست کشیده شده است. سمت چپ قسمت نوک تیزتری به نام کوشی قرار دارد که به دماغه ختم می‌شود و کوک‌های ساز روی آن قرار دارند. تعداد تارها 24 دسته‌ی سه تایی است که از جنس نایلون یا پشم گوسفند هستند (تعداد تارها در ساز قانون کشورهای مختلف متفاوت است). این ساز توسط انگشتان نواخته می‌شود. مضراب‌های ساز قانون شبیه به انگشت‌دانه بوده و از جنس شاخ حیوانات است و وارد دو انگشت نشانه شده و در بند دوم قرار می‌گیرند. از معروفترین قانون نوازان ایرانی می‌توان به سیمین و مهدیار آقاجانی، پریچهر خواجه، رحیم قانونی، فرامرز رضاپور، ملیحه سعیدی، علی اکبر صدیف، فرهاد بشارتی و جلال قانونی اشاره کرد.

موسیقی آمریکا

موسیقی آمریکا، یکی از متنوع‌ترین طیف‌های موسیقی در جهان است که منعکس‌کننده‌ی جمعیت چند قومیتی این کشور است. به عنوان کشوری که توسط مهاجران تاسیس شده است موسیقی این کشور ترکیبی از موسیقی بریتانیا، غرب آفریقا، ایرلند، آمریکای لاتین، و سرزمین‌های مختلف اروپایی ست. سبک‌های گسترده و البته معروفترین سبک‌های موسیقی در کشور آمریکا عبارتند از: جاز، بلوز، کانتری، بلوگرس، راک، راک اند رول، آر اند بی، پاپ، هیپ هاپ، سول، فانک، گاسپل، دیسکو، هاوس، تکنو، رگتایم و.... موسیقی آمریکایی معروفترین موسیقی در جهان است. بزرگترین سالن‌های موسیقی دنیا در این کشور قرار دارند و معروف‌ترین خوانندگان و گروه‌های موسیقی جهان نیز به این منطقه تعلق دارند. بسیاری از شهرهای آمریکا دارای صحنه‌های موسیقی پر جنب و جوشی هستند که به نوبه‌ی خود از تعدادی از سبک‌های موسیقی محلی پشتیبانی می‌کنند. الویس پریسلی، مایکل جکسون، ویلی نلسون، استیون تیلور، پرنس، فرانک سیناترا، جانی کش، استیو واندر، تینا تونر، باب دیلن و ... تنها بعضی از مشهورترین خوانندگان این کشوراند. از مهم‌ترین سالن‌های موسیقی آمریکا نیز می‌توان به کارنگی هال در نیویورک، والت دیزنی لس آنجلس، سورنس هال در کلیولند، مرکز هنرهای نمایشی کیمل در فیلادلفیا، مرکز هنرهای نمایشی کافمن در کانزاس سیتی و ... اشاره کرد. و مهمترین ایونت‌های موسیقی در این کشور که در سطح جهانی طرفدار دارد عبارتند از SXSW، اولترا میامی، کواچلا، جشنواره جاز و میراث نیواورلئان، بونارو، گوورنر بال، لولاپالوزا، افروپانک و...
 
نظرات هنرجویان
شیما مخدوم  -  1401/03/04  -  هنرجوی استاد سحر یوسف


قبلا یه دوره حضوری آموزشگاه نزدیکمون رفته بودم اما استادش افتضاح بود. شهرمون هم خیلی کوچیکه استاد خوب و باسابقه نداره. کلاس های انلاین خانم یوسف واسه من عالیییی بود. دیگه داشتم ساز رو کلا کنار میذاشتم. از زحماتشون ممنونم و این کلاس رو به همه توصیه میکنم.


ریحانه محمدی  -  1401/01/19  -  هنرجوی استاد سحر یوسف


سحر جون خیلییی خیلیییی ازت ممنونم. واقعاً فکر نمی کردم بتونم انقدر راحت این ساز رو یاد بگیرم. همه می گفتن ساز خیلی سختیه و سنم زیاده واسه یادگیری ولی کلاس شما واقعاً هم ساز رو واسم آسون کرد هم لذت بخش.