کلاس قانون هامبورگ آنلاین و مجازیکلاس آموزش قانون
 

ویژگی‌های ساز قانون

ساز قانون یک ساز زهی مضرابی است. ساختار آن کمی شبیه به سنتور است با این تفاوت که شکل ذوزنقه‌ی آن متفاوت است. این ساز از کاسه‌ی طنینی و تارها تشکیل شده است. بدنه یا کاسه‌ی طنینی از جنس چوب است و به بخش‌های مختلف تقسیم می‌شود. هنگام نشستن جلوی ساز، در سمت راست آن بخشی مستطیلی به نام خرک قرار دارد که روی آن پوست کشیده شده است. سمت چپ قسمت نوک تیزتری به نام کوشی قرار دارد که به دماغه ختم می‌شود و کوک‌های ساز روی آن قرار دارند. تعداد تارها 24 دسته‌ی سه تایی است که از جنس نایلون یا پشم گوسفند هستند (تعداد تارها در ساز قانون کشورهای مختلف متفاوت است). این ساز توسط انگشتان نواخته می‌شود. مضراب‌های ساز قانون شبیه به انگشت‌دانه بوده و از جنس شاخ حیوانات است و وارد دو انگشت نشانه شده و در بند دوم قرار می‌گیرند. از معروفترین قانون نوازان ایرانی می‌توان به سیمین و مهدیار آقاجانی، پریچهر خواجه، رحیم قانونی، فرامرز رضاپور، ملیحه سعیدی، علی اکبر صدیف، فرهاد بشارتی و جلال قانونی اشاره کرد.

موسیقی در شهر هامبورگ

از جشنواره‌های کلاسیک و الکترونیک گرفته تا تاریخ موسیقی و از کنسرت‌های زنده تا فرهنگ موسیقی باشگاهی، چیزهای زیادی برای کشف در موسیقی هامبورگ وجود دارد. اولین خانه اپرای عمومی اروپا در سال 1678 در هامبورگ افتتاح شد و بزرگان موسیقی کلاسیک مانند برامس و تله مان در این شهر زندگی می‌کرده‌اند. سالن کنسرت Elbphilharmonie Hamburg، نقطه‌ی عطف فرهنگی منحصر به فرد، فراتر از مرزهای شهری در هامبورگ ساخته شده است. هامبورگ دروازه‌ی ورود به دنیای موسیقی است: در منطقه‌ی سنت پائولی در دهه 1960 بود که بیتلز پایه‌های حرفه‌ی جهانی خود را بنا نهاد. فستیوال‌های موسیقی متعدد در هامبورگ و اطراف آن، مکان‌های منحصربه‌فرد و مجموعه‌ای از صداها تجربه‌ای بی‌نظیر از موسیقی را ایجاد می‌کنند. هامبورگ از موسیقی تنفس می‌کند و این را می‌توان در کلوب‌های متعدد شهر در اطراف ریپربان، در موزیکال‌ها، سالن‌های کنسرت و همچنین رویدادهای فضای باز این شهر احساس کرد.
نظرات هنرجویان
شیما مخدوم  -  1401/03/04  -  هنرجوی استاد سحر یوسف


قبلا یه دوره حضوری آموزشگاه نزدیکمون رفته بودم اما استادش افتضاح بود. شهرمون هم خیلی کوچیکه استاد خوب و باسابقه نداره. کلاس های انلاین خانم یوسف واسه من عالیییی بود. دیگه داشتم ساز رو کلا کنار میذاشتم. از زحماتشون ممنونم و این کلاس رو به همه توصیه میکنم.


ریحانه محمدی  -  1401/01/19  -  هنرجوی استاد سحر یوسف


سحر جون خیلییی خیلیییی ازت ممنونم. واقعاً فکر نمی کردم بتونم انقدر راحت این ساز رو یاد بگیرم. همه می گفتن ساز خیلی سختیه و سنم زیاده واسه یادگیری ولی کلاس شما واقعاً هم ساز رو واسم آسون کرد هم لذت بخش.