کلاس قانون لس آنجلس آنلاین و مجازیکلاس آموزش قانون
 

ویژگی‌های ساز قانون

ساز قانون یک ساز زهی مضرابی است. ساختار آن کمی شبیه به سنتور است با این تفاوت که شکل ذوزنقه‌ی آن متفاوت است. این ساز از کاسه‌ی طنینی و تارها تشکیل شده است. بدنه یا کاسه‌ی طنینی از جنس چوب است و به بخش‌های مختلف تقسیم می‌شود. هنگام نشستن جلوی ساز، در سمت راست آن بخشی مستطیلی به نام خرک قرار دارد که روی آن پوست کشیده شده است. سمت چپ قسمت نوک تیزتری به نام کوشی قرار دارد که به دماغه ختم می‌شود و کوک‌های ساز روی آن قرار دارند. تعداد تارها 24 دسته‌ی سه تایی است که از جنس نایلون یا پشم گوسفند هستند (تعداد تارها در ساز قانون کشورهای مختلف متفاوت است). این ساز توسط انگشتان نواخته می‌شود. مضراب‌های ساز قانون شبیه به انگشت‌دانه بوده و از جنس شاخ حیوانات است و وارد دو انگشت نشانه شده و در بند دوم قرار می‌گیرند. از معروفترین قانون نوازان ایرانی می‌توان به سیمین و مهدیار آقاجانی، پریچهر خواجه، رحیم قانونی، فرامرز رضاپور، ملیحه سعیدی، علی اکبر صدیف، فرهاد بشارتی و جلال قانونی اشاره کرد.

آموزش موسیقی در لس‌آنجلس

لس آنجلس، علاوه بر اینکه یکی از مهم‌ترین شهرهای جهان در صنعت فیلم‌سازی است، یکی از مهم‌ترین شهرها برای صنعت ضبط موسیقی نیز می‌باشد. بسیاری از مکان‌‌های دیدنی در لس آنجلس - مانند Capitol Records که شبیه مجموعه‌ای از آلبوم‌ها است - نشان‌دهند‌ه‌ی اهمیت موسیقی در این شهر است. A&M Records مدتها استودیویی را در نزدیکی بلوار سانست که توسط چارلی چاپلین ساخته شده بود (که موسیقی فیلم‌های خود را نوشته بود) اداره می‌کرد. برادران وارنر علاوه بر تجارت فیلم خود، یک تجارت بزرگ ضبط موسیقی نیز در این شهر دارند. دیوید کراسبی، دکستر گوردون، اتا جیمز، لیزا مینلی، ریچی والنز، برایان ویلسون و .... از مهمترین موسیقی‌دان‌های این شهر هستند. تئاتر یونانی لسن آنجلس، Whisky a Go Go، تئاتر راکسی، ویلترن، تروبادور و ... تنها چند مورد از مهم‌ترین سالن‌های موسیقی لس آنجلس هستند. جشنواره‌های موسیقی لس آنجلس هم عبارتند از مسابقه توپانگا بانجو و کمانچه، جشنواره موسیقی کاجون و بلوز سیمی ولی، جشنواره جاز رگی UCLA و...
 
نظرات هنرجویان
شیما مخدوم  -  1401/03/04  -  هنرجوی استاد سحر یوسف


قبلا یه دوره حضوری آموزشگاه نزدیکمون رفته بودم اما استادش افتضاح بود. شهرمون هم خیلی کوچیکه استاد خوب و باسابقه نداره. کلاس های انلاین خانم یوسف واسه من عالیییی بود. دیگه داشتم ساز رو کلا کنار میذاشتم. از زحماتشون ممنونم و این کلاس رو به همه توصیه میکنم.


ریحانه محمدی  -  1401/01/19  -  هنرجوی استاد سحر یوسف


سحر جون خیلییی خیلیییی ازت ممنونم. واقعاً فکر نمی کردم بتونم انقدر راحت این ساز رو یاد بگیرم. همه می گفتن ساز خیلی سختیه و سنم زیاده واسه یادگیری ولی کلاس شما واقعاً هم ساز رو واسم آسون کرد هم لذت بخش.