کلاس سنتور تهران آنلاین و مجازیکلاس آموزش سنتور
 

ویژگی‌های ساز سنتور

سنتور یک ساز زهی ضربه‌ای است که اختراع آن به ابونصر فارابی نسبت داده می‌شود. این ساز شبیه به ذوزنقه است که معمولاً در ابعاد 90 در 35 سانتی‌متر با ارتفاع 8 تا 10 سانتی‌متر است. تمامی بخش‌های سنتور از چوب و عمدتاً چوب گردو یا سرو ساخته‌ شده‌اند. داخل جعبه‌ی سنتور دو حفره وجود دارد که منجر به بلند شدن صدا می‌شود. این ساز محدودیت صدای تا 4 اکتاور دارد و از نظر تولید صدا در میان سازهای ایرانی، گسترده‌ترین طیف را دارد. از این ساز هم به صورت تکنوازی و هم همنوازی استفاده می‌شود. روی سطح سنتور، پل‌هایی به نام خرک وجود دارند. عموماً در هر ردیف 9 خرک وجود دارد که فضای روی سنتور را به چهار قسمت تقسیم می‌کند و هر بخش صداهایی با بسامد‌های مختلف تولید می‌کنند. عموماً سنتورها 72 سیم دارند و این تعداد می‌تواند متغیر باشد. برای نواختن سنتور از دو مضراب استفاده می‌شود.

نظرات هنرجویان
 • hajir tahary  -  1401/04/27  -  هنرجوی استاد پریسا حق پناه


  i am iranian "japan resident" and would like to learn playing santoor 1- can i pay with international credit cars? 2- can you teach international students online? Khiley mamnon


 • هلیا حصارکی  -  1401/03/07  -  هنرجوی استاد پریسا حق پناه


  استاد حق پناه عزیز شما بی نظیریدددد. صبور، باسواد، با حوصله آدم دیگه چی از استادش میخادد...یدونه ایننننن


 • زهرا دیلمی  -  1401/01/21  -  هنرجوی استاد پریسا حق پناه


  امروز حدوداً دو ماه هست که من دارم زیر نظر خانم حق پناه آموز می بینیم. از پیشرفتم خیلی راضیم. قبل از این کلاس اصلاً جایی کلاس نرفته بودم. خوشحالم با استاد حق پناه شروع کردم چون شنیدم استادت که خوب نباشه از موسیقی زده میشی. ایشون خیلی مهربون و صبورن و من طول هفته هم با فیلم کلاس همش دارم تمرین میکنم.


 • محمود  -  1400/02/10  -  هنرجوی استاد میر محمد زینال پور


  فکر نمیکردم بتونم آنلاین سنتور یاد بگیرم ، اما پیشرفت خوبی داشتم مرسی از آقای زینال پور