کلاس شعر و ترانه تگزاس آنلاین مجازیکلاس آموزش شعر و ترانه
 

شعر و ترانه سرایی چیست

ترانه سرایی با شاعری شباهت‌ها و تفاوت‌‌هایی دارد. در شعر و ترانه هر دو از کلمات موزون و قافیه‌دار استفاده می‌کنید اما لحن شعرها رسمی و ادبی و لحن ترانه ساده‌تر و صمیمی‌تر است و حتی نزدیکی بیشتری به لحن محاوره دارد. نکته‌ی مهم این است که برای انجام هر دو باید به کلمات تسلط کافی داشته باشید و بدانید چطور باید آنها را به درستی انتخاب کنید. ترانه یا شعر مدرن از همان سبک شعر کلاسیک سرچشمه می‌گیرد مانند موسیقی ترانه نیز می‌تواند سبک‌های مختلفی داشته باشد مانند کلاسیک، جاز و ... که از نظر نوع بیان، محتوا، ریتم و قالب با هم تفاوت‌هایی دارند. به کسی که ترانه بگوید ترانه سرا می‌گویند. برای آنکه شما هم بتوانید ترانه بنویسید باید این کار را در چند مرحله انجام دهید:

آموزش موسیقی در تگزاس

ایالت تگزاس ایالات متحده از دیرباز مرکز نوآوری‌های موسیقی در این کشور و جهان بوده و زادگاه بسیاری از نوازندگان برجسته‌ی دنیاست. تگزاسی‌ها در موسیقی تجانو و کنیونتو، راک اند رول، سوئینگ وسترن، جاز، پانک راک، کانتری، هیپ هاپ، موسیقی الکترونیک، موسیقی صنعتی گوتیک، موسیقی مذهبی، ماریاچی، راک روانگردان، زیدکو و بلوز پیشگام بوده‌اند. موسیقی مذهبی در ایالت تگزاس سنت طولانی دارد. کنوانسیون موسیقی شرق تگزاس در سال 1855 سازماندهی شد، و قدیمی‌ترین کنوانسیون هارپ مقدس در تگزاس، و دومین کنگره قدیمی در ایالات متحده است. از مهمترین موسیقی‌دان‌های تگزاس می‌توان به بیانسه، نلی، بری وایت، استیوی ری وان، ویلی نلسون، کنی راجر، اورنت کلمن و ... اشاره کرد. سالن گرون، مزرعه و استودیو هنرمند بلو راک، آمفی تئاتر وایت واتر، لوکنباخ، جان تی، انبار خیابان چیتام، اسب سفید آستین و... چند مورد از مهمترین سالن‌های موسیقی در تگزاس هستند. جشنواره موسیقی آستین سیتی لیمیت، سوس بای سوسوست، لویتاتیون، فوک کرریویل و ... نیز جشنواره‌های موسیقی هستند که در تگزاس برگزار می‌شود.
 
نظرات هنرجویان
مریم نعیمی
 -  1401/03/04  -  هنرجوی استاد شریف توکلی - مقیم اسپانیا


اگه استعداد شعر گفتن دارین و دوست دارین ازش یه درامد عالی داشته باشید حتماً توی ترانه نویسی جهت بدینش. کلاس استاد توکلی خیلی سبکم رو عوض کرد و اون ریتمی که می خواستم رو به شعرهام داد. از زخماتشون ممنون.


مهدی سلیمانی
 -  1401/01/11  -  هنرجوی استاد شریف توکلی - مقیم اسپانیا


همیشه ذوق شعر گفتن رو داشتم ولی ترانه نویسی واقعاً متفاوته ریتم می خواهد. استاد توکلی واقعاً صبورانه و حرفه ای آموزش دادن. حتی تونستم یه قرارداد هم بگیرم. خیلی ممنونم از استاد عزیزم و براشون آرزوی سلامتی و موفقیت دارم.