آموزش هارمونی آنلاین مجازیویدیوهای هنرجویان هارمونینظرات هنرجویانهارمونی

موسیقی حول محور هارمونی می‌گردد. هارمونی به همراه ریتم و ملودی موسیقی را تشکیل می‌دهند. برای آنکه درک بهتری از موسیقی داشته باشید باید هارمونی را درک کنید. هارمونی چیزی ست که یک قطعه را چالش‌برانگیز و پیچیده می‌کند. اگر قصد تحصیل در مبحث موسیقی را دارید باید هارمونی را بفهمید و درک کنید. اگرچه کتاب‌های مختلفی در این زمینه نوشته شده است اما ما روش‌های موثرتر و پویاتری برای یادگیری این شاخه از موسیقی داریم که در ادامه بیشتر در مورد آن توضیح خواهیم داد.
 

هارمونی چیست

هارمونی در کلمه به معنای هماهنگی و وحدت است و در شرایطی استفاده می‌شود که بخواهیم بگوییم اجزای یک واحد با هم در هماهنگی هستند. در موسیقی منظور شنیدن همزمان صداهاست. هارمونی در موسیقی با شنیده شدن همزمان بسامد، وسعت صوتی، رنگ صدا، نت‌ها یا آکورد اتفاق می‌افتد. علم هارمونی به دوره‌ی رنسانس می‌رسد و مفهوم جدیدی نیست. از آن زمان تا کنون این علم روند تکمیلی را در پیش گرفته و به شکل کنونی خود درآمده است. هارمونی را معمولاً براساس آکورها تحلیل می‌کنند. سازهای مختلف در یک قطعه نت‌های خاصی را می‌نوزاند و همه‌ی آنها یک نت خاص را تشکیل می‌دهند. اما سوال این است که چرا باید هارمونی را یاد بگیریم؟ به عنوان یک تنظیم کننده‌ی موسیقی شما باید هارمونی را بلد باشید. تا خروجی کار یک موسیقی گوش نواز باشد. هارمونی مبحثی سخت پیچیده و سنگین است که برای یادگیری‌اش به آموزش‌های مخصوصی نیاز دارید. اگر می‌خواهید موسیقی‌های فاخر و ماندگاری تنظیم کنید باید اصول و قواعد کلی موسیقی را به خوبی بشناسید و هارمونی به عنوان یک عنصر هماهنگ کننده‌، تاثیر بسیار زیادی بر نتیجه‌ی کار خواهد داشت. اما این آموزش‌ها را کجا می‌توانیم دریافت کنیم؟
 

آموزش هارمونی

برای یادگیری هارمونی می‌توانید یا در کلاس‌های حضوری شرکت کنید یا کلاس‌های آنلاین. برای کلاس‌های حضوری که شیوه‌ی قدیمی‌تری بری برگزاری دوره‌های آموزشی هستند باید به دنبال یک موسسه‌ی آموزشی معتبر یا آکادمی موسیقی در نزدیکی محل خود بگردید. محل برگزاری این کلاس‌ها باید حتماً در نزدیک محل زندگی شما باشد در غیر این صورت بر هزینه‌های رفت و آمد یا زمان مورد نیاز برای این کار اضافه خواهد شد که می‌تواند برای ادامه‌ی کلاس مشکل‌ساز باشد. متاسفانه مشکلی که در مورد کلاس‌های حضوری وجود دارد این است که کلاس‌های هارمونی کلاس‌های کمیابی هستند که ممکن است در بعضی از شهرهای کوچک پیدا نشوند و در نتیجه شما از آموزش محروم شوید یا مجبور به جابه جایی‌های طولانی شوید. همچنین ممکن است نتوانید استاد مناسبی پیدا کنید چون انتخاب‌های گسترده‌ای ندارید. شرکت در کلاس‌های حضوری نیازمند داشتن برنامه‌ی باز و با زمان آزاد زیادی است که ممکن است خیلی از ما توانایی حضور در آنها را نداشته باشیم. همچنین بیشتر آنها به صورت عمومی برگزار می‌شوند و در صورتی که بخواهید در کلاس‌های خصوصی شرکت کنید بازد هزینه‌های بیشتری پرداخت کنید. اما روش موثرتری برای آموزش این رشته‌ی پیچیده وجود دارد.
 

آموزش آنلاین هارمونی در آی نواز

برای رفع مشکلاتی که در بالا بیان شد شما می‌توانید در کلاس‌های آنلاین هارمونی ما در موسسه‌ی آی نواز شرکت کنید. کلاس‌های همگی به صورت آنلاین برگزار می‌شوند این بدین معناست که شما برای شرکت در آنها نیاز به جابه جایی و صرف هزینه‌های مربوط به آن ندارید. همچنین همه‌ی کلاس‌ها به صورت خصوصی و از طریق پلتفرم اختصاصی آی نواز برگزار می‌شود که چون زنده هستند در آن می‌توانید با استاد خود تعامل داشته باشید. در پایان جلسه نیز فیلم ضبط شده‌ی کلاس در اختیارتان قرار داده می‌شود که می‌توانید از آن برای نت برداری و مطالعه‌ی بعد از کلاس استفاده کنید. مباحث تدریس شده در این دوره مشابه مباحث تدریسی در دوره‌‌های حضوری هستند و در این کلاس‌های شما می‌توانید ت سطح پیشرفته در این زمینه آموزش ببینید و درک بهتری از تنظیم موسیقی داشته باشید. هزینه‌های کلاس‌های ما به دلیل شرایط برگزاری بسیار مناسب‌تر از کلاس‌های حضوری است و شما خودتان می‌توانید استادتان را از همین سایت براساس رزومه انتخاب کنید. جلسه‌ی اول به صورت مشاوره و رایگان برگزار می‌شود ه در آن می‌توانید با شیوه‌ی تدریس استاد انتخابی آشنا شده و برای ادامه‌ی کلاس تصمیم بگیرید.