کلاس شعر و ترانه بندرعباس آنلاین مجازیکلاس آموزش شعر و ترانه
 

شعر و ترانه سرایی چیست

ترانه سرایی با شاعری شباهت‌ها و تفاوت‌‌هایی دارد. در شعر و ترانه هر دو از کلمات موزون و قافیه‌دار استفاده می‌کنید اما لحن شعرها رسمی و ادبی و لحن ترانه ساده‌تر و صمیمی‌تر است و حتی نزدیکی بیشتری به لحن محاوره دارد. نکته‌ی مهم این است که برای انجام هر دو باید به کلمات تسلط کافی داشته باشید و بدانید چطور باید آنها را به درستی انتخاب کنید. ترانه یا شعر مدرن از همان سبک شعر کلاسیک سرچشمه می‌گیرد مانند موسیقی ترانه نیز می‌تواند سبک‌های مختلفی داشته باشد مانند کلاسیک، جاز و ... که از نظر نوع بیان، محتوا، ریتم و قالب با هم تفاوت‌هایی دارند. به کسی که ترانه بگوید ترانه سرا می‌گویند. برای آنکه شما هم بتوانید ترانه بنویسید باید این کار را در چند مرحله انجام دهید:

نظرات هنرجویان
مریم نعیمی
 -  1401/03/04  -  هنرجوی استاد شریف توکلی - مقیم اروپا


اگه استعداد شعر گفتن دارین و دوست دارین ازش یه درامد عالی داشته باشید حتماً توی ترانه نویسی جهت بدینش. کلاس استاد توکلی خیلی سبکم رو عوض کرد و اون ریتمی که می خواستم رو به شعرهام داد. از زخماتشون ممنون.


مهدی سلیمانی
 -  1401/01/11  -  هنرجوی استاد شریف توکلی - مقیم اروپا


همیشه ذوق شعر گفتن رو داشتم ولی ترانه نویسی واقعاً متفاوته ریتم می خواهد. استاد توکلی واقعاً صبورانه و حرفه ای آموزش دادن. حتی تونستم یه قرارداد هم بگیرم. خیلی ممنونم از استاد عزیزم و براشون آرزوی سلامتی و موفقیت دارم.