کلاس شعر و ترانه کالیفرنیا آنلاین مجازیکلاس آموزش شعر و ترانه
 

شعر و ترانه سرایی چیست

ترانه سرایی با شاعری شباهت‌ها و تفاوت‌‌هایی دارد. در شعر و ترانه هر دو از کلمات موزون و قافیه‌دار استفاده می‌کنید اما لحن شعرها رسمی و ادبی و لحن ترانه ساده‌تر و صمیمی‌تر است و حتی نزدیکی بیشتری به لحن محاوره دارد. نکته‌ی مهم این است که برای انجام هر دو باید به کلمات تسلط کافی داشته باشید و بدانید چطور باید آنها را به درستی انتخاب کنید. ترانه یا شعر مدرن از همان سبک شعر کلاسیک سرچشمه می‌گیرد مانند موسیقی ترانه نیز می‌تواند سبک‌های مختلفی داشته باشد مانند کلاسیک، جاز و ... که از نظر نوع بیان، محتوا، ریتم و قالب با هم تفاوت‌هایی دارند. به کسی که ترانه بگوید ترانه سرا می‌گویند. برای آنکه شما هم بتوانید ترانه بنویسید باید این کار را در چند مرحله انجام دهید:

آموزش موسیقی در کالیفرنیا

در ایالات متحده، کالیفرنیا معمولاً به خاطر صنعت فیلم، موسیقی و هنرش معروف است. تعداد زیادی از نوازندگان کالیفرنیایی در سطح جهانی شهرت دارند. سبک‌های پانک هاردکور، هیپ هاپ، کانتری و هوی متال همگی در کالیفرنیا ظاهر شده‌اند. علاوه بر این، ژانرهای جدید موسیقی، مانند موج سواری و اسکای موج سوم، نیز ریشه در این شهر دارند. کالیفرنیا میزبان بسیاری از جشنواره‌های موسیقی شناخته شده در زمینه‌های مختلف است، از جمله جشنواره‌ی استرن گروو، هوتنانی در پارک ایروین، جشنواره موسیقی و هنر دره کواچلا، جشنواره هارمونی قرعه کشی A Cappella، جشنواره موسیقی High Sierra، و جشنواره Facedown. از ستارگان موسیقی در کالیفرنیا می‌توان به گروه راک آمریکایی Red Hot Chili Peppers ، گروه گانز اند رز، کندریک لامارف گروه درها، اسنوپ داگ و ... اشاره کرد.
 
نظرات هنرجویان
مریم نعیمی
 -  1401/03/04  -  هنرجوی استاد شریف توکلی - مقیم اسپانیا


اگه استعداد شعر گفتن دارین و دوست دارین ازش یه درامد عالی داشته باشید حتماً توی ترانه نویسی جهت بدینش. کلاس استاد توکلی خیلی سبکم رو عوض کرد و اون ریتمی که می خواستم رو به شعرهام داد. از زخماتشون ممنون.


مهدی سلیمانی
 -  1401/01/11  -  هنرجوی استاد شریف توکلی - مقیم اسپانیا


همیشه ذوق شعر گفتن رو داشتم ولی ترانه نویسی واقعاً متفاوته ریتم می خواهد. استاد توکلی واقعاً صبورانه و حرفه ای آموزش دادن. حتی تونستم یه قرارداد هم بگیرم. خیلی ممنونم از استاد عزیزم و براشون آرزوی سلامتی و موفقیت دارم.