آموزش ساکسیفون آنلاین مجازینظرات هنرجویانساکسیفون

اگر قرار باشد موسیقی جاز را به یک ساز تشبیه کنیم، مطمئناً آن ساز، ساز ساکسیفون است. ساز ساکسیفون یکی از سازهای اروپایی با قدمتی طولانی است که در سراسر دنیا طرفداران زیادی دارد و یکی از اصلی‌ترین سازهایی است که در سبک جاز استفاده می‌شود. اگر شما هم به این ساز علاقه دارید و می‌خواهید در کلاس‌های آن شرکت کنید شاید بهتر باشد که بیشتر با ساختار آن آشنا شوید پس با ادامه همراه ما باشید.
 

ساختار ساز ساکسیفون

ساکسیفون یک ساز بادی فلزی و دکمه دار است که اختراع آن به دهه 1800 میلادی و کشور بلژیک برمی‌گردد. این ساز در خانواده‌ی کلارینت قرار می‌گیرد و خود به چهار مدل آلتو، تنور، سوپرانو و باریتون تقسیم می‌شود که در اندازه، شکل ظاهری و نوع صدا تفاوت‌هایی با هم دارند. در شکل کلی ساکسیفون از بخش‌هایی شامل شیپور است که توسط قوسی به بدنه‌ی اصلی متصل شده است. در طول بدنه‌ی اصلی کلیدها و محافظ کلیدها قرار گرفته‌اند. کار این کلیدها این است که در اثر فشرده شدن، سوراخ‌های روی ساکسیفون را می‌بنند و در نتیجه نت‌ها ایجاد می‌شوند. با حرکت به سمت بالا به سمت گردن می‌روید که دهانه یا قسمت دهانی ساز در انتهای آن قرار گرفته است.( بخش قوس در ساکسیفون سوپرانو وجود ندارد). این ساز از جنس فلز و معمولاً برنج ساخته می‌شود همچنین آن را جزو سازهای ارکستر سمفونیک حساب نمی‌کنند. از معروفترین نوازندگان ساکسیفون می‌توان به سیدنی بچت، بن وبستر، چارلی پارکر، استن گتز، مایکل برکر و اورنت کلمن اشاره کرد.
 

آموزش ساز ساکسیفون

اگر به ساز ساکسیفون علاقه دارید و می‌خواهید به صورت حرفه‌ای آن را آموزش ببینید می‌توانید به دو طریق در کلاس‌های آن شرکت کنید: کلاس‌های حضوری یا کلاس‌های آنلاین. کلاس‌های حضوری شکل قدیمی‌تر برگزاری کلاس‌های آموزش ساز هستند. برای شرکت در آنها باید در وهله‌ی اول یک موسسه‌ی آموزشی در نزدیکی محل خود پیدا کنید که کلاس‌های ساکسیفون آن با ساعت کاری شما تداخل نداشته باشد. حقیقت این است که کلاس‌های ساکسیفون به سختی پیدا می‌شوند به ویژه اگر در شهرهای کوچک زندگی می‌کنید. بنابراین شاید مجبور شوید برای شرکت در این کلاس‌ها از شهری به شهر دیگر جا به جا شوید یا از شرکت در کلاس‌ها صرف نظر کنید. اگر موفق به پیدا کردن کلاس مناسب شدید باید مربی آن را نیز از نظر روزمه مورد بررسی قرار دهید. این موضوع در مورد کلاس‌های کمتری مانند ساکسیفون می‌تواند بسیار دشوار باشد و دست شما در انتخاب مربی چندان باز نخواهد بود. بعلاوه هزینه‌های مربوط به جا به جایی برای شرکت در این کلاس‌ها نیز به هزینه‌های ثبت نام اضافه می‌شود. چون باید حضور فیزیکی در کلاس داشته باشید باید برای رفت و آمد به کلاس برای خودتان وقت آزاد کنید که شاید با توجه به برنامه کاری یا درسی‌تان ممکن نباشد. خوشبختانه در سال‌های اخیر کلاس‌های آنلاین آموزش ساکسیفون این مشکلات را برطرف کرده و شرایط را برای هنرجویان بسیار آسانتر کرده‌اند. با این حال باید در انتخاب کلاس‌های آنلاین مناسب نیز فاکتورهایی را لحاظ کنید که در ادامه توضیح داده‌ایم.
 

کلاس‌های آموزش آنلاین ساکسیفون

کلاسهای آنلاین آموزش ساکسیفون از بسیاری از جهات مشابه کلاس‌های حضوری هستند. یعنی اساتید آنها در درجه‌ی اول مشترک است و کتاب‌ها و سبک آموزشی نیز یکسان است و شما می‌توانید در آنها نیز از سطح مبتدی تا پیشرفته آموزش ببینید. تنها تفاوت اساسی بین این دو کلاس شیوه‌ی شرکت در آنهاست. در حالی که برای شرکت در کلاس‌های حضوری، به حضور فیزیکی‌ شما نیاز است در کلاس‌های آنلاین نیاز به جا به جایی ندارید و می‌توانید آموزش‌ها را از هر جایی که می‌خواهید دریافت کنید. ما در گروه آی نواز بهترین کلاس‌های آنلاین ساکسیفون را برگزار می‌کنیم. جلسات به صورت زنده و در پلتفرم اختصاصی آی نواز برگزار می‌شود. شما در طول جلسه می‌توانید با مربی ارتباط داشته باشید برایش ساز بزنید، آموزش ببینید و سوالاتتان را مطرح کنید. در این کلاس‌ها که از سطح مبتدی تا پیشرفته برگزار می‌شود از کتاب‌های آموزش حضوری استفاده می‌شود. در پایان جلسه نیز فیلم ضبط شده‌ی کلاس در اختیارتان قرار داده می‌شود که می‌توانید تا جلسه‌ی بعد در خانه برای تمرین از آن استفاده کنید. شما می‌توانید در بین مربیان باتجربه‌ی ما بسته به سلیقه‌ی خودتان و زمان آزادتان یک مربی انتخاب کنید. و در جلسه‌ی اول که به صورت رایگان برگزار می‌شود با شیوه‌ی تدریس او آشنا شده و برای ادامه‌ی کلاس تصمیم گیری کنید. شهریه‌ی کلاس‌ها به مراتب بسیار مناسب‌تر از کلاس‌های حضوری است و چون نیاز به جا به جایی ندارید، در هزینه‌های مربوط به آن نیز صرفه جویی می‌شود.
 

خرید ساز مناسب

برای داشتن آموزش موفق ساکسیفون به ساز مناسب نیاز دارید. وقتی می‌خواهید ساز بخرید حتماً باید نظر یک متخصص را جویا شوید زیرا برندهای مختلفی در بازار وجود دارد و قیمت سازها نیز بسته به جنس بدنه، مدل و برند سازنده می‌تواند متفاوت باشد. ما در جلسه‌ی اول مشاوره‌ی رایگان در آی نواز اطلاعات لازم در مورد ساز مناسب را در اختیارتان قرار می‌دهیم تا بتوانید به راحتی گزینه‌ی مناسب خود را خریداری کنید.