کلاس دف یاسوج آنلاین مجازیکلاس آموزش دف
 
نکات مهم در خرید دف و عوامل موثر بر قیمت دف
در خرید دف بایستی برخی نکات را مدنظر قرار داد تا بتوان بهترین نوع دف را متناسب با نیاز خریداری کرد. از مهم‌ترین عواملی که هنگام خرید دف بایستی مدنظر قرار داده شوند عبارتند از:
• جنس بدنه دف
در خرید دف باید به جس بدنه دف دقت شود. بهترین نوع جنس بدنه دف از چوب تاک، نارنج، چنار، بید و گردو است. ضخامت این چوب بدنه نیز باید بین 2تا 3 میلی‌متر از طرف پوست و در حدود 1.5 سانتی‌متر از طرف پشت آن باشد.
• پوست
پوست به کار رفته در دف نیز در خرید دف خوب بسیار حائز اهمیت است. چراکه صدای دف به جنس پوست دف مربوط می‌شود. دف‌ها در حال حاضر از پوست طبیعی(پوست میش، بز، آهو) و مصنوعی(پلاستیک) تهیه می‌شوند. دفی که از پوست طبیعی باشد صدایی رساتر دارد و قیمت دف با پوست طبیعی نیز بسیار بالاتر است.
• حلقه‌ها یا زنجیره‌ها
در خرید دف به حلقه‌ها و یا زنجیره‌ها نیز باید دقت کرد. چراکه این حلقه‌ها تاثیر قابل توجهی در تعیین صداهای مکمل دف‌ها دارند. معمولا جنس این حلقه‌ها از مس، برنج و یا آهن است.
• گل میخ‌ها
در هنگام خرید دف به گل میخ‌های دف نیز باید توجه شود. گل میخ‌های دف معمولا از جنس برنج، آهن و مس هستند و وظیفه آن‌ها نگه داشتن پوست روی قاب دف است. هرچقدر این گل میخ‌ها مقاوم‌تر باشند دف کیفیت بهتری دارد و به تبع قیمت دف نیز بالاتر می‌رود.
 در حقیقت بهترین دف برای شروع دف‌نوازی دفی است که تمامی فاکتورهای لازم را دارا باشد تا هنرجو بتواند از ابتدا صدای واقعی دف را بشنود و با آن صدا ارتباط بگیرد. از این رو به هنرجویان توصیه می‌شود هرگز در خرید بهترین دف برای شروع آموزش خود خساست به خرج ندهند.

نظرات هنرجویان
ستاره ازنیویورک
 -  1402/08/17  -  هنرجوی استاد نیایش مهدوی


نیایش جون بهترین اموزگار دف هستن من با اینکه انلاین هستم ولی ایشون با متد های خیلی جدید وجالب به من اموزش میدن ازشون کمال تشکر دارم وهمچنین از مجموعه ای نواز خیلی قدر دانی میکنم که اساتید مجربی در مجموعه شون دارند


مهرنوش رنجبر
 -  1401/05/01  -  هنرجوی استاد نیایش مهدوی


خانم مهدوی عزیز استاد تنبک پسرم هستن بسیار در کار حرفه ای و خوش رو هستن و وقت برای هنرجوها میزارن و عالییی با بچه ها ارتباط برقرار می کنن❤💫❤


شیلا بهمرام
 -  1400/08/13  -  هنرجوی استاد مارال بدر


خانم بدر استادی با حوصله و با مهارت هستن که با دلسوزی و علاقه خاصی کاملا اصولی تدریس میکنن. سپاس


شهرام فاضل
 -  1400/04/23  -  هنرجوی استاد امیر ابراهیم اسدی


خیلی خیلی راضی ام ، ممنونم از کلاسهای خوب استاد اسدی