آموزش سه تار آنلاین مجازیکلاس آموزش سه تارنظرات هنرجویان
سوسن از انکارا
 -  1403/02/19  -  هنرجوی استاد زهیر شکی


عالی هستید استاد واقعا ممنونم ازتون واز روشهای نویی که بکار میبرید برای آموزش سه تار از گروه ای نواز هم کمال تشکر دارم که منو با این استاد با سواد آشنا کردن


هدیه از فرانسه
 -  1402/11/20  -  هنرجوی استاد زهیر شکی


عالین این استاد بسیار بسیار عالی تدریس میکنند ازشون خیلی ممنونم خیلی پیشرفت کردم ازای نوازم ممنونم که ایشون معرفی کردن


فرهاد از اسپانیا
 -  1402/11/11  -  هنرجوی استاد بابک خادملو


ممنونم استاد عزیز خادملو خیلی خوشحالم که تونستم با شما آشنا بشم تا بتونم ساز مورد علاقه بنوازم و ممنونم از مجموعه ای نواز


خسرو از کلن
 -  1402/10/17  -  هنرجوی استاد زهیر شکی


ایشون واقعا استاد قابلی هستند و خیلی با سواد وبا تجربه من از زمانی با استاد شمس آشنا شدم خیلی پیشرفت کردم وحدت رو شکر میکنم که مجموعه ای نواز منو با استاد شکی آشنا کرد


ایرج از المان
 -  1402/07/23  -  هنرجوی استاد بابک خادملو


کلاستون خیلی اموزنده من ممنونم که اگروه ای نواز واستاد خادملو باعث شدن من به هدف وارزو هام نزدیک بشم


Seyed saeed
 -  1401/12/12  -  هنرجوی استاد زهیر شکی


سلام بر استاد شکی ,و خواستم از ایشون بابت تمام زحماتیکه سالهاست کشیدند و نوازندگی فوق العاده ایشون که به حق توانمندی ایشون مثال زدنیست,در تدریس ردیفشون که مطالب تکمیلیرو ایشون اموزش دادند .ایشون فوق العادست حتما از علم ایسون و تواناییشون استفاده کنید چرا که در این راه بهتراز ایشون سخت پیدا خواهید کرد از ایشون بابت سالها تدریس تشکر و ارزوی سلامتیه این استاد عزیز رو دارم


Seyed saeed
 -  1401/12/12  -  هنرجوی استاد زهیر شکی


تشکر میکنم از استاد شکی عزیز که به حق ایشون در نوازندگی و اموزش فوق العاده اند ارزوی سلامتی برای ایشون دارم وحتما از محضر استاد شکی استفاده کنید


الاهه
 -  1401/12/12  -  هنرجوی استاد زهیر شکی


استادشکی عزیز و مهربان که به حق استادی برازنده ایشون هست زیر نظر ایشون من اموزش دیدم و میتونم به خوبی ساز بزنم البته با نظر ایشون . از بهترین استادانی که میتونستم انتخاب کنم قطعا ایشون بودند وخوشخالم که تونستم از محضر ایشون استفاده کنم و شاگرد ایشون باشم


رزمهر فریدی
 -  1401/03/07  -  هنرجوی استاد پویا خوشبین


استاد خوش بین ازتون ممنوم که آموزش سه تار رو انقدر برایم جذاب کردین. خاستم همینجا از زحماتتون تشکر کنم.


حمید توکلی
 -  1401/01/21  -  هنرجوی استاد پویا خوشبین


من همیشه دوست داشتم سه تار رو یاد بگیرم اما چون شاغلم نمی تونستم . با کلاس استاد خوشبین از طریق دوستم اشنا شدم. راستش اول اصلا به آنلاین بودن کلاس اعتماد نداشتم. اما همون جلسات اول دیدم که فرقی با کلاسهای حضوری نداره. استاد خوش بین هم خیلی با سابقه است و خوب درس میده هم واقعاً برام وقت میذاره.


زهرا
 -  1400/03/02  -  هنرجوی استاد علیرضا عامری


یک انسان واقعی ، خیلی صبور و با اخلاق و با حوصله ، مرسی از آقای عامری ، ویولن ساز به این سختی رو خیلی تمیز تدریس می کنند

 به رویای دیرین خود برای نواختن ساز سه تار جامه عمل بپوشانید
تا چه اندازه درباره آموزش آنلاین سه تار و سه تار نوازی اطلاعات دارید؟ آيا یادگیری سه تار بدون استاد حضوری و به صورت آنلاین امکان‌‌پذیر است؟ از دیرباز تا کنون آوازه سازهای ایرانی زبانزد عام و خاص بوده است و در آمار جهانی که ثبت شده است، چنین نتیجه‌گیری شده که علاقه‌مندان به نواختن سازهای ایرانی صرفا فارسی زبان نیستند و چه بسیار افراد انگلیسی زبانی که شیفته سازهای ایرانی هستند. در میان سازهای اصیل ایرانی، سه تار نوازی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و بسیاری از ایرانیان مقیم خارج از کشور که سال‌هاست از این مرز و بوم مهاجرت کرده‌اند، سازهای ایرانی، بالاخص سه تار نوازی را با جان و دل دوست دارند و رویای نواختن این ساز دل‌نواز ایرانی را در دل دارند.
از این رو آموزشگاه «آی نواز» برآن شد تا رویای دیرینه بسیاری از ایرانیان مقیم خارج از کشور و همینطور افراد انگلیسی زبان در کشورهای مختلف را که دل در گرو آموزش سه تار دارند را به حقیقت بدل کند.
در راستای این تصمیم، مجموعه آی نواز ترتیبی داده است که بهترین آموزش سه تار برای ایرانیان خارج از کشور به صورت آنلاین توسط اساتید معروف سه تار در ایران انجام شود. ما در آی نواز آموزش سه تار به زبان انگلیسی برای انگلیسی زبانان علاقه مند به یادگیری سه تار نیز داریم. 
در این مقاله ابتدا در مورد نحوه برگزاری کلاس‌های آموزش سه تار آنلاین توضیح داده می‌شود. سپس نحوه بهترین آموزش سه تار از مبتدی تا پیشرفته در خانه مورد بررسی قرار می‌گیرد. همچنین در باب مزیت‌های آموزش آنلاین این ساز گوش‌نواز، معرفی اساتید آموزش آنلاین سه تار، خرید ساز سه تار و عوامل موثر بر قیمت سه تار نیز توضیحات لازم ارائه می‌شود. در نهایت نیز در مورد هزینه کلاس سه تار در خانه و مبلغی که هنرجو در مسیر یادگیری ساز اصیل سه تار بایستی سرمایه‌گذاری کند توضیح داده خواهد شود.

نحوه برگزاری آموزش آنلاین سه تار
آموزش آنلاین سه تار در مجموعه آی نواز، به صورت کاملا آنلاین از طریق پلتفرم اینستاگرام و به صورت لایو برگزار می‌شود. هنرجو در حین آموزش امکان صحبت با استاد را دارد. همچنین چنانچه پس از اتمام کلاس، هنرجو نیاز به رفع اشکال داشته باشد به سهولت در طول هفته از طریق دو پلتفرم واتساپ و اسکایپ می‌تواند موضوع مدنظر خود را با پشتیبانی آموزشگاه آی نواز در میان بگذارد تا وی ترتیب هماهنگی‌های لازم جهت رفع اشکال هنرجو توسط استاد را فراهم کند.
کلیه کلاس‌های یادگیری مقدماتی تا پیشرفته سه تار در مجموعه آی نواز، صرفا یک روز در طول هفته و به مدت نیم ساعت برگزار می‌شوند و انتخاب زمان مناسب جهت برگزاری زمان کلاس سه تار در خانه، در طول هفته به انتخاب هنرجو خواهد بود. از این رو هنرجو می‌تواند به سهولت برای زمان مدنظر خود برنامه‌ریزی شخصی داشته باشد.
از طرفی دیگر امکان ضبط جلسات آموزشی توسط هنرجو فراهم است و هنرجو می‌تواند در طول هفته بارها و بارها آموزش ارائه شده قبلی را مشاهده و خود را برای جلسات آتی آماده کند. شما با شرکت در کلاس آنلاین سه‌تار همه مباحث را به صورت کامل آموزش خواهید دید حتی استاد آموزش کوک کردن سه تار را به شما می آموزد. 

بهترین آموزش سه تار از مبتدی تا پیشرفته در خانه
شاید کمی دور از ذهن به نظر برسد اما مجموعه آی‌نواز به رویای آموزش سه تار از مبتدی تا پیشرفته در خانه رنگ حقیقت بخشیده است و در تحقق این رویای به ظاهر محال، از بهترین اساتید معروف سه تار در ایران کمک گرفته است.
بدیهی است که یادگیری سه تار بدون استاد امری دشوار و شاید بتوان گفت غیر ممکن است. اما آموزش سه تار از مبتدی تا پیشرفته در خانه به صورت آنلاین از قبل امتحان خود را پس داده است و به جرات می‌توان گفت که حتی کیفیت برگزاری آن از کلاس‌های حضوری نیز بیشتر است.
چراکه در یادگیری مقدماتی تا پیشرفته سه تار به صورت آنلاین در خانه، به جهت آشنا بودن فضای آموزش برای هنرجو، استرس کمتری بر او بار می‌شود. با کم شدن استرس هنرجو، کیفیت یادگیری نیز افزایش می‌یابد.

مزیت آموزش آنلاین سه تار
 اولین و مهم‌ترین مزیت آموزش سه تار آنلاین، صرفه‌جویی در زمان است. چراکه افراد در این نوع آموزش می‌توانند در هر مکانی که باشند، در کلاس شرکت کنند و مسلما دیگر دغدغه‌ای نسبت به تداخل برنامه‌ها و رفت‌وآمد نخواهند داشت. از طرفی دیگر از آنجایی که این کلاس‌ها خصوصی هستند، هنرجو به راحتی می‌تواند با استاد خود ارتباط بگیرد و چنین به نظر می‌رسد که استاد در کنار هنرجو حضور دارد.
مزیت دیگر آموزش آنلاین سه تار، این است که این امکان را فراهم ساخته است که هر فردی در هر کجای این مرز و بوم بدون محدودیت بتواند کلاس‌های آموزش موسیقی را با استاد مدنظر خود شرکت کند.

آموزش سه‌تار

معرفی اساتید آموزش آنلاین سه تار
بدیهی است که تمامی اساتید موسیقی و هنر، همگی روح لطیفی دارند و مملو از آرامش هستند. چراکه هنر در ذات وجودی این عزیزان مامن گزیده است. از این رو در واقع نمی‌توان هیچ کدام از اساتید ساز اصیل ایرانی سه تار را بر دیگری ارجحیت داد. اما گاهی هنرجو با نحوه تدریس یکی از اساتید ارتباط بیشتری برقرار می‌کند و آن علقه صمیمیت بیشتر، در وجود هنرجو جوانه می‌زند. فلذا همین حس درونی سبب می‌شود که هنرجو نسبت به استاد مدنظرش تمایل بیشتری پیدا کند.
 البته بهتر است که ایجاد این علقه و ارتباط، پیش از ثبت نام هنرجو با استاد مدنظرش باشد. از این رو آموزشگاه معتبر و شناخته شده آی نواز تدابیری هوشمندانه در این موضوع اندیشیده است.
اولین راهکار عقلایی که توسط مسئولان دغدغه‌مند آموزشگاه موسیقی آی نواز درنظر گرفته شده است قرار دادن لیست بهترین اساتید سه تار به همراه رزومه کاری این اساتید بزرگوار است.
البته لازم به ذکر است که لیست بهترین اساتید سه تار به همراه نمونه تدریس‌های یادگیری سه تار رایگان این عزیزان ارائه شده است.
با وجود این تدریس‌ها، هنرجو می‌تواند ابتدا از لیست بهترین اساتید سه تار، استاد منتخب خود را برگزیند و سپس نمونه تدریس‌های یادگیری سه تار رایگان بارگذاری شده از استاد منتخب خویش را در سایت مشاهده کند. پس از این مرحله مسلما هنرجو با استاد منتخب خود تا حدودی ارتباط گرفته است و آماده نام‌نویسی و شروع آموزش است.
 اما آموزشگاه موسیقی آی نواز به همین مقدار بسنده نکرده است و گزینه هوشمندانه دیگری که برای هنرجویان در نظر گرفته است؛ تا هنرجو با ذهنی باز و با خاطری آسوده آموزش ساز رویایی سه تار را آغاز کند.
در این مرحله برای هنرجو امکان یک جلسه مشاوره رایگان با استاد منتخب او فراهم می‌شود. هنرجو می‌تواند در جلسه مشاوره رایگان، تمامی خواسته‌ها و تمایلات و حتی دغدغه‌های خود را در حوزه آموزش ساز سه تار، با استاد منتخب خود در میان بگذارد تا استاد گرانقدر با صبوری تمام او را راهنمایی کند.

خرید ساز سه تار
خرید ساز سه تار یکی از مهم‌ترین بخش‌های آموزش مقدماتی سه تار است که متاسفانه گاها توجه کافی به آن نمی‌شود.
چراکه تصورات عامه مردم این است که خرید ساز سه‌ تار تاثیری در آموزش مقدماتی سه‌ تار ندارد و حتی گاها شنیده می‌شود که  لازم نیست جهت خرید بهترین سه تار برای شروع، وسواس بیش از اندازه به خرج داد.
اما در واقع این طور نیست. چراکه خرید ساز سه تار با کیفیت و مرغوب می‌تواند تا حد قابل توجهی آموزش سه تار آنلاین را سهولت ‌ببخشد.
در معرفی برخی از سه تارهای مرغوب و با کیفیت که مورد تایید اساتید معروف سه تار در ایران نیز هستند، می‌توان به سه تار محمدی، سه تار لطفی و سه تار مفاخری اشاره کرد. سه تارهای مزبور به جهت کیفیتی که دارند جهت آموزش مقدماتی تا پیشرفته سه تار کاملا مناسب هستند.

عوامل موثر بر قیمت سه تار
چندین عامل بر قیمت سه تار تاثیر می‌گذارند و بدیهی است که هرچقدر سه تار دارای کیفیت و مرغوبیت بیشتری باشد، قیمت سه تار بالاتر است. از مهم‌ترین عوامل تاثیر گذار بر قیمت سه تار می‌توان به جنس پرده سه تار، برند سه تار و جنس چوب به کار رفته در ساخت سه تار اشاره کرد.
از جمله سه تارهای نام آشنایی سه تار محمدی، سه تار لطفی و سه تار مفاخری را می‌توان در لیست سه تارهای شناخته شده‌ای دانست که بین کیفیت و قیمت آن‌ها کاملا تناسب وجود دارد و به جرات می‌توان گفت سه تارهای مزبور، بهترین سه تار برای شروعی پر توان تا پایانی مسرت‌بخش هستند.

مبلغ سرمایه‌گذاری آموزش آنلاین سه تار
مبلغ سرمایه‌گذاری جهت برگزاری بهترین آموزش سه تار آنلاین، با توجه به اساتید منتخب هنرجویان متفاوت است. از این رو کلیه هنرجویان می‌توانند جهت اطلاع از هزینه کلاس سه تار در خانه با استاد منتخب خود، به سایت آی نواز مراجعه کنند و لیست مبالغ سرمایه‌گذاری برای ساز اصیل سه تار را مشاهده کنند.
لازم به ذکر است که هزینه کلاس سه تار جهت آموزش سه تار برای ایرانیان خارج از کشور و افراد انگلیسی زبان علاقه‌مند به این ساز بی رقیب، در سایت آی نواز قرار داده شده است.
البته هزینه در نظر گرفته شده جهت برگزاری یک جلسه نیم ساعته از کلاس سه تار در خانه است. اما طول دوره 4 جلسه نیم ساعته است که بنا به خواست و تمایل هنرجویان عزیز، این میزان قابل افزایش است.

سخن پایانی
هدف از تدوین این مقاله، نوید یک خبر خوش به ایرانیان خارج از کشور و افراد انگلیسی زبان عاشق و علاقه‌مند به نواختن ساز اصیل ایرانی سه تار بود. همانطور که توضیح داده شد آموزشگاه موسیقی آی نواز با سال‌ها تجربه و با حضور اساتید بزرگ موسیقی ایران، اقدام به برگزاری کلاس‌های آموزش سه تار به صورت لایو برای ایرانیان خارج از کشور، افراد انگلیسی زبان و کلیه دوستداران نواختن این ساز ایرانی کرده است.
مجموعه آی نواز با تجربه موفقی که در طول سالیان متمادی در این حوزه داشته است، هر بار بهتر از قبل کلاس‌های آنلاین سه تار را با بهترین کیفیت به هنرجویان خارج از کشور و افراد انگلیسی زبان آموزش می‌دهد.
البته می‌توان چنین گفت که آموزشگاه آی نواز صرفا دوره‌های آموزشی آنلاین موسیقی برگزار نمی‌کند، بلکه صدای آرامبخش سازهای اصیل ایرانی را در جای جای این کره خاکی پخش می‌کند.
 این موضوع کاملا بستگی به تمرین شخصی شما دارد، اما داشتن استاد خوب سه تار و یادگیری با بهترین متد آموزشی می‌تواند مدت یادگیری شما را کوتاه تر کند. شما با کلاسهای سه تار که در اینجا مشاهده می‌کنید و تمرین کافی بعد از گذشت 4 ماه قطعات کوتاه را بسیار زیبا بنوازید.
سه تار در گذشته دارای 3 سیم بوده اما امروزه دارای 4 سیم ( تار) می‌باشد. پیشکسوتان سه تار لزوم قراردادن سیم چهارم برای صدادهی بهتر از ساز را دانسته اند. معمولا سیم سوم و چهارم با فاصله کمی از هم قرار می‌گیرند و سیم "بم" نامیده می‌شوند.
بله ، ساز سه تار در سایزهای کوچک هم در دسترس می‌باشد از همین رو کودکان هم می‌توانند سه تار را برای یادگیری انتخاب کنند.
یادگیری هر ساز جدیدی سختی های خودش را دارد، اما ساز سه تار با صدای دلنشینش نسبت به برخی سازهای دیگر ساده تر می‌باشد. اگر قصد یادگیری ساز سه تار را دارید، هیچ وقت دیر نیست و همین حالا شروع کنید مطمئن هستم که از آن لذت خواهید برد.

این موضوع کاملا بستگی به تمرین شخصی شما دارد، اما داشتن استاد خوب سه تار و یادگیری با بهترین متد آموزشی می‌تواند مدت یادگیری شما را کوتاه تر کند. شما با کلاسهای سه تار که در اینجا مشاهده می‌کنید و تمرین کافی بعد از گذشت 4 ماه قطعات کوتاه را بسیار زیبا بنوازید.
سه تار در گذشته دارای 3 سیم بوده اما امروزه دارای 4 سیم ( تار) می‌باشد. پیشکسوتان سه تار لزوم قراردادن سیم چهارم برای صدادهی بهتر از ساز را دانسته اند. معمولا سیم سوم و چهارم با فاصله کمی از هم قرار می‌گیرند و سیم "بم" نامیده می‌شوند.
بله ، ساز سه تار در سایزهای کوچک هم در دسترس می‌باشد از همین رو کودکان هم می‌توانند سه تار را برای یادگیری انتخاب کنند.
یادگیری هر ساز جدیدی سختی های خودش را دارد، اما ساز سه تار با صدای دلنشینش نسبت به برخی سازهای دیگر ساده تر می‌باشد. اگر قصد یادگیری ساز سه تار را دارید، هیچ وقت دیر نیست و همین حالا شروع کنید مطمئن هستم که از آن لذت خواهید برد.