آموزش تنبک آنلاین مجازیکلاس آموزش تنبکنظرات هنرجویان
سیمااز قبرس
 -  1402/11/11  -  هنرجوی استاد علیرضا شاهینی - مقیم قبرس


استاد شاهینی بسیار سواد موسیقیایی داره ومن از علم ایشون خیلی استفاده میکنم ممنونم از این استاد وگروه ای نواز که منو با ایشون آشنا کردند


روژین ازامارات
 -  1402/08/17  -  هنرجوی استاد نیایش مهدوی


من از اموزشهای نیایش جون خیلی استفاده میکنم ممن نم از ایشون


افرینش
 -  1401/05/01  -  هنرجوی استاد نیایش مهدوی


استاد شما خیلی خوبین... ❤️


مهرنوش رنجبر
 -  1401/05/01  -  هنرجوی استاد نیایش مهدوی


استاد مهدوی عزیزم❤ استاد تنبک پسرم هستن بسیار کاربلد و حرفه ای و خوش رو هستن و در ارتباط کار با کودکان بسیار کارآمد هستن ❤💫❤💫❤


سارا قدس
 -  1400/07/17  -  هنرجوی استاد امیر حسین مومن


خیلی عالی میزنین منم خیلی دوست دارم یاد بگیرم


علی
 -  1400/06/10  -  هنرجوی استاد امیر حسین مومن


اقای مومن خیلی استاد جوان و باحوصله ای هستند ممنون که مارو سر کلاسا تحمل میکنید


سیما
 -  1400/03/18  -  هنرجوی استاد امیر ابراهیم اسدی


بنام خدا. خدمت مدیریت محترم و تیم اجرایی آی نواز سلام عرض میکنم. از زحمات با تامل و حرفه ای مدیریت و تیم اجرایی بدلیل انتخاب اساتید حرفه ای و کیفیت کلاسها و پلتفرم بسیاربسیار تشکر میکنم. کلاسهای آقای اسدی بسیار عالی هستند و من خوشحالم که با ایشون از صفر دارم کار می کنم

آموزش آنلاین تنبک به شیوه بهترین اساتید تنبک در ایران 
آموزش آنلاین تنبک، ایده‌ای بدیع و خلاقانه بود که آموزشگاه آی‌نواز آن را اجرایی کرد. جامعه هدف در آموزش تنبک از مبتدی تا پیشرفته در خانه، با هدف آموزش تنبک برای ایرانیان خارج از کشور و سایر افراد انگلیسی‌زبان بوده است؛ زیرا تا پیش از طرح و اجرای این ایده، آموزش تنبک برای ایرانیان خارج از کشور و افراد انگلیسی‌زبان، رؤیایی دست‌نیافتنی بود، اما در حال حاضر، مجموعه آی‌نواز این رؤیا را تحقق بخشیده است. در آموزشگاه آی‌نواز جمعی از استادان معروف تنبک در ایران، آموزش مقدماتی تا پیشرفته تنبک را به بهترین شکل ممکن در این مجموعه برگزار می‌کنند. حتی برای کودکان نیز آموزش‌های مخصوص یادگیری تنبک کودکان برگزار می‌گردد.
در این مقاله ابتدا درباره نحوه برگزاری آموزش تنبک آنلاین صحبت می‌شود. سپس در باب روش‌ها و چگونگی بهترین آموزش تنبک از مبتدی تا پیشرفته در خانه و مزیت آموزش تنبک آنلاین توضیح داده می‌شود. همچنین استادان آموزش آنلاین تنبک معرفی می‌شوند و راهکارهایی برای خرید ساز مرغوب تنبک به همراه عوامل مؤثر بر قیمت تنبک بررسی می‌شوند. در نهایت نیز هزینه کلاس تنبک در خانه و مبلغ لازم برای سرمایه‌گذاری آموزش تنبک آنلاین بیان می‌شود.

نحوه برگزاری آموزش آنلاین تنبک
کلاس‌های آموزش آنلاین تنبک به‌صورت لایوهای نیم ساعته در اینستاگرام برگزاری می‌شود. این کلاس‌ها کاملاً خصوصی هستند و تنها هنرجو و استاد با هم در لایو ملاقات می‌کنند. در این نوع آموزش، هنرجو امکان سؤال از استاد را دارد و استاد محترم نیز در طول آموزش به سؤالات هنرجو با صبر و بردباری پاسخ می‌دهد.
همچنین هنرجو می‌تواند کلاس تنبک در خانه را ضبط کند و در طول هفته و تا زمان برگزاری کلاس هفته آینده بارها آن را تماشا کند. اگر در این زمان‌ها، هنرجو با مشکلی مواجه شود، می‌تواند از طریق پشتیبانی کلاس‌ها و پلتفرم اسکای‌روم سؤالات خود را مطرح کند. پشتیبانی آموزشگاه سؤالات مربوط را با استاد مورد نظر مطرح می‌کند و پاسخ آن‌ها به هنرجو منتقل می‌َ‌شود.

بهترین آموزش تنبک از مبتدی تا پیشرفته در خانه
برخلاف تصور شایعی که وجود دارد، شرکت در آموزش آنلاین تنبک میان افراد مبتدی و افراد سطح پیشرفته تفاوتی ندارد و هر دو گروه می‌توانند از این نوع آموزش‌ها استفاده کنند. البته باید دانست بهترین آموزش تنبک از مبتدی تا پیشرفته در خانه، آموزشی است که با سطح هنرجو هم‌خوانی داشته باشد؛ یعنی نه فراتر از سطح هنرجو و نه پایین‌تر از سطح واقعی او تدریس شود. مسلماً اطلاع از سطح هنرجویان جز از یک استاد کهنه‌کار و ماهر ساخته نیست؛ از این‌رو انتخاب استاد در آموزش آنلاین تنبک اهمیت ویژه‌ای دارد. آموزشگاه آی‌نواز برای کودکان علاقمند به یادگیری تنبک هم راه‌حل مناسبی ارائه داده است، اساتیدی مناسب آموزش به کودکان در زمینه تنبک را به‌کارگرفته تا برای آموزش تنبک کودکان، از بهترین اساتید آموزش تنبک مخصوص کودکان استفاده شود و کودک دلبند شما با متد آموزشی مخصوص کودک آموزش ببیند.

معرفی اساتید آموزش آنلاین تنبک
مجموعه آی‌نواز به‌دلیل احترام و ارزشی که برای هنرجویان خود قائل است، بستری را فراهم کرده که آموزش آنلاین تنبک در این مجموعه را اساتید معروف تنبک در ایران انجام می‌دهند. این استادان تحصیل‌کرده دانشکده‌های معتبر و معروف موسیقی هستند. همچنین سال‌ها تجربه موفق در حوزه آموزش موسیقی را به‌صورت حضوری و آنلاین در رزومه کاری خود ثبت کرده‌اند.
البته مجموعه آی نواز از اساتید معروف تنبک در ایران در برگزاری کلاس‌ها استفاده کرده است. با این حال برای آرامش خیال هنرجویان و به‌دلیل ارزشی که برای این عزیزان قائل است، در کنار لیست بهترین اساتید تنبک مجموعه رزومه استادان را نیز قرار داده است. افزون بر این، هنرجویان می‌توانند یک نمونه آموزش تنبک رایگان از این اساتید گران‌قدر را نیز مشاهده کنند.
هنرجویان ابتدا می‌توانند از لیست بهترین اساتید تنبک مجموعه آی نواز، استاد خود را انتخاب کنند و پیش از هر اقدامی برای ثبت‌نام، ابتدا نمونه آموزش تنبک رایگان استاد مدنظر را مشاهده کنند. در واقع هدف از قرار دادن این نمونه در سایت مجموعه به این دلیل بوده است که هنرجو با سبک و سیاق تدریس استادان آشنا شده و متوجه شود با کدام یک از استادان عزیز می‌تواند ارتباط بهتری برقرار کند.
افرادی که آموزش مقدماتی تا پیشرفته تنبک را با یک استاد آموزش دیده‌اند، به موفقیت و پیشرفت‌های بهتری در مقایسه با افرادی که از چندین استاد متعدد کمک گرفته‌اند، دست یافتند؛ از این‌رو به عزیزانی که قصد آموزش مقدماتی تا پیشرفته تنبک را دارند توصیه می‌شود حتماً نمونه تدریس‌های آموزش آنلاین تنبک اساتید را به‌دقت مشاهده کنند؛ زیرا می‌توانند از لیست بهترین اساتید تنبک مجموعه آی‌نواز، با استادی ارتباط برقرار کنند که رابطه روحی بهتری با ایشان دارند.
همچنین مجموعه آی‌نواز برای امنیت خاطر و آرامش هنرجویان در آموزش مقدماتی تنبک، یک جلسه مشاوره رایگان با استاد منتخب هنرجویان را در نظر گرفته است. به این صورت که هنرجویان پیش از آغاز آموزش مقدماتی تنبک می‌توانند در جلسه مشاوره رایگان تنبک با استاد منتخب خود تمامی سؤالات و ابهامات ذهنی خود را برطرف کنند؛ برای مثال هنرجویان می‌توانند درباره نحوه آموزش و تمرین کردن از استاد خود سؤال کنند. همچنین بسیاری از هنرجویان در این جلسات مشاوره، درباره خرید بهترین تنبک برای شروع آموزش، با استاد خود مشورت می‌کنند.


یادگیری تنبک
خرید ساز تنبک
خرید ساز تنبک به دقت کافی نیاز دارد؛ درواقع باید تنبکی خریداری شود که از کیفیت و مرغوبیت بالایی برخوردار باشد؛ چراکه از نظر اساتید برتر تنبک، بهترین تنبک برای شروع آموزش، تنبکی است که تمامی ویژگی‌های یک تنبک نرمال و باکیفیت را داشته باشد؛ از این‌رو هر هنرجویی باید هنگام خرید ساز تنبک بدون توجه به سطح خود، تنبک باکیفیت را خریداری کند. از مهم‌ترین ویژگی‌های ساز تنبک، اندازه دهنه آن، برند و کیفیت صدادهی تنبک، کیفیت چوب تنبک (یک تکه بودن) و سلامت پوست تنبک است. شما می‌توانید جهت آشنایی بیشتر با انواع تنبک این مقاله را مشاهده کنید تا در هنگام انتخاب ساز تنبک اطلاعات کافی داشته باشید.

عوامل مؤثر بر قیمت تنبک
قیمت تنبک با توجه به جنس چوب و پوست به‌کاررفته در تنبک و شکل ظاهری آن متفاوت است؛ چراکه نازک یا کلفت بودن پوست تنبک تأثیر بسیاری در کیفیت صدای تنبک دارد؛ بنابراین لازم است میزان نازکی و کلفتی پوست تنبک کاملاً نرمال باشد تا کیفیت صدای تنبک بالا برود؛ بنابراین با توجه به این موضوعات قیمت تنبک تغییر می‌کند و این نشان می‌دهد که معمولاً بین قیمت تنبک با کیفیت آن رابطه مستقیمی وجود دارد. شناخت ساختار تنبک شما را در انتخاب ساز کمک می‌کند.
باید خرید تنبک را از مراکز معتبر انجام داد و به افرادی که تبلیغات دروغین انجام می‌دهند اعتماد نکرد. از سوی دیگر معمولاً قیمت تنبک‌های یک‌تکه که از چوب گردو و توت ساخته‌ شده‌اند به‌دلیل بالا بودن کیفیت چوب این نوع تنبک‌ها، بیشتر است. رعایت کردن نکات مهم هنگام خرید تنبک شما را در انتخاب ساز خوب کمک می‌کند.
آموزشگاه آی‌نواز با تکیه بر تجارب و نقل‌قول استادان مجموعه، به هنرجویان توصیه می‌کند حتی در آموزش مقدماتی تنبک آنلاین، از تنبک‌های باکیفیت استفاده کنند تا انگیزه کافی برای ادامه مسیر آموزش آنلاین تنبک را داشته باشند.

مبلغ سرمایه‌گذاری آموزش آنلاین تنبک
هزینه کلاس تنبک و مبلغی که هنرجویان باید برای شرکت در کلاس تنبک در خانه به‌صورت آنلاین پرداخت کنند در سایت آموزشگاه آی‌نواز قرار داده شده است. البته هزینه کلاس تنبک درج‌شده در سایت آموزشگاه، مبلغ سرمایه‌گذاری برای یک جلسه آموزش تنبک در خانه است و هزینه اصلی با توجه به تعداد جلسات آموزشی محاسبه می‌شود. با این حال، تعداد جلساتی که آموزشگاه برای هر دوره کلاس آنلاین تنبک قرار داده است، 4 جلسه است که بنا به خواست هنرجویان می‌تواند افزایش یابد. لازم است هنرجویان هزینه کلاس تنبک را در زمان ثبت‌نام پرداخت کنند. پس از اتمام 4 جلسه آموزش نیز درصورت تمایل، تعداد جلسات را تا هر چند جلسه‌ای که تمایل دارند افزایش دهند.

سخن پایانی
در چند سال گذشته امکان آموزش تنبک برای ایرانیان خارج از کشور و افراد انگلیسی‌زبان، رؤیایی دست‌نیافتنی بود، اما این رؤیا با اجرایی شدن ایده آموزش آنلاین تنبک محقق شد. با اجرایی شدن ایده آموزش تنبک در خانه، یادگیری تنبک بدون استاد به فراموشی سپرده شد و بسیاری از مشتاقان آموزش تنبک به این شیوه آموزشی اعتماد کردند.
آموزشگاه آی‌ نواز یکی از اولین آموزشگاه‌هایی است که این ایده را اجرایی کرد. همه ساله نیز بسیاری از عاشقان موسیقی از سراسر کشور در این دوره‌ها شرکت می‌کنند. میزان رضایت بالای هنرجویان این آموزشگاه نیز نشان می‌دهد که مجموعه آی‌ نواز در این زمینه بسیار موفق عمل کرده است.در یادگیری موسیقی سن ملاک مهمی برای آموزش نیست. تمرین و پشتکار شما در نواختن مهمترین فاکتور برای یادگیری تنبک است. اگر نگران انعطاف انگشتهای خود در هنگام نوازندگی هستید، اساتید تنبک آی نواز به شما حرکات نرمشی برای انگشتان تان آموزش می‌دهند. پس با خیال آسوده ساز تنبک را انتخاب کنید و از یادگیری این ساز ضربی لذت ببرید.
به صورت کلی یادگیری هر سازی سختی و آسانی های خودش را دارد. اما تنبک به نسبت برخی سازها مانند ویولن که نیاز به کوک کردن یا تولید صدا توسط هنرجو دارد، ساده تر است. یک هنرجوی مبتدی هم میتواند با تنبک صدای زیبایی تولید کند.
نت خوانی ساز تنبک مانند سایز سازهای ملودیک نیست و به تناسب ساده تر می‌باشد. سبک‌های مختلفی برای آموزش تنبک وجود دارد، در هر سبک نگارش نت و نت خوانی در آن متفاوت است.
برای آموزش تنبک متدهای مختلفی وجود دارد، متد آقای حسین تهرانی ، متد آقای بهمن رجبی و ... که استاد بر اساس شرایط شما بهترین متد را برای آموزش شما انتخاب می‌کند.

در یادگیری موسیقی سن ملاک مهمی برای آموزش نیست. تمرین و پشتکار شما در نواختن مهمترین فاکتور برای یادگیری تنبک است. اگر نگران انعطاف انگشتهای خود در هنگام نوازندگی هستید، اساتید تنبک آی نواز به شما حرکات نرمشی برای انگشتان تان آموزش می‌دهند. پس با خیال آسوده ساز تنبک را انتخاب کنید و از یادگیری این ساز ضربی لذت ببرید.
به صورت کلی یادگیری هر سازی سختی و آسانی های خودش را دارد. اما تنبک به نسبت برخی سازها مانند ویولن که نیاز به کوک کردن یا تولید صدا توسط هنرجو دارد، ساده تر است. یک هنرجوی مبتدی هم میتواند با تنبک صدای زیبایی تولید کند.
نت خوانی ساز تنبک مانند سایز سازهای ملودیک نیست و به تناسب ساده تر می‌باشد. سبک‌های مختلفی برای آموزش تنبک وجود دارد، در هر سبک نگارش نت و نت خوانی در آن متفاوت است.
برای آموزش تنبک متدهای مختلفی وجود دارد، متد آقای حسین تهرانی ، متد آقای بهمن رجبی و ... که استاد بر اساس شرایط شما بهترین متد را برای آموزش شما انتخاب می‌کند.