آموزش ویولن کودک آنلاین مجازی

  • لینک های مرتبط
لینک های مرتبط
استاد یاسمن نادری

استاد یاسمن نادری - آموزش ویولن کودک

شهریه کلاس: 400,000 تومان
5
2022
6
30

ویدیو های هنرجویان

ویولن کودک

ویولن کودک

انتخاب ساز مناسب برای کودکان یک پروسه‌ی پیچیده و نسبتاً دشوار است. یکی از سازهای خوش صدایی که بیشتر در این دوران انتخاب می‌شود، ویولن کودک است. حتماً شما هم شنیده‌اید که ویولن ساز دشواری است و آموزش آن باید از کودکی و زمانی که قدرت یادگیری در کودکان بیشتر است، شروع شود. اما بیشتر والدین نگران هستند که کودکشان نتواند این ساز پیچیده را یاد بگیرد یا اصلاً گزینه‌ی مناسبی برای آنها نباشد. چاره‌ی کار چیست؟ در ادامه بیشتر در مورد آموزش این ساز به کودکان و نکاتی که باید در نظر داشته باشید توضیح خواهیم داد.
 

ساختار ویولن کودک

در ابتدا یکی از سوالاتی که پیش می‌آید این است آیا ویولن کودک با ویولن بزرگسالان تفاوتی دارد؟ ویولن کودک و بزرگسال از نظر شکل و تعداد تار یا حتی نحوه‌ی نواختن تفاوتی ندارد اما نکته‌ی مهمی که باید در نظر داشته باشید، اندازه‌ی درست ویولن است. به طور کلی اندازه‌ی ویولن‌ها از ۱/۱۶ ، ۱/۱۰ ، ۱/۸ ، ۱/۴ ، ۱/۲ ، ۳/۴ و ۴/۴ متغیر است. به هر نسبت که کودک کوچکتر باشد، دست کوچکتری دارد و در نتیجه به ویولن کوچکتری نیاز دارد. به جز آن باقی قسمت‌های ویولن کودک و بزرگسالان شبیه هم است. ویولن یک ساز زهی آرشه‌ای است که از چهار بخش اصلی تارها، کاسه‌ی طنینی، دسته و آرشه تشکیل شده است. به طور کلی این ساز چهار سیم و دسته‌ای نسبتاً کوتاه دارد. شما باید ساز را روی شانه‌ی چپ گذاشته و آرشه را در دست راست بگیرید. آرشه‌ی ویولن از موی اسب تشکیل شده است که روی تارها کشیده می‌شود. بدنه‌ی ساز هم از جنس چوب عموماً آبنوس یا افرا تهیه می‌شود. ویولن را می‌توان در دو بخش کلی سنتیِ ایرانی و اروپایی آموزش دید. آموزش این ساز از سنین پایین بسیار توصیه می‌شود زیرا ساز ویولن یک ساز نسبتاً دشوار است و ذهن کودکان نسبت به آموزشش پذیراتر است. با آموزش کودک خود از سنین پایین می‌توانید مطمئن شوید که در آینده‌ای نزدیک به یک نوازنده‌ی بسیار حرفه‌ای تبدیل خواهد شد.
 

بهترین کلاس آموزش ویولن کودک

اگر قصد آموزش ویولن به کودک خود را دارید باید بتوانید بهترین کلاس را برای این کار انتخاب کنید. به طور کلی شما دو انتخاب در پیش رو دارید، کلاس‌های حضوری یا کلاس‌های آنلاین. برای شرکت در کلاس‌های حضوری شما نیاز به رفت و آمد دارید. این ممکن است برای شما به والدین دشوار باشد که هر بار کودک خود را به این کلاس‌ها برده و برگردانید. به جز این پیدا کردن کلاس خوب خود یک معضل بزرگ است. زیرا استادی که به صورت تخصصی به کودکان آموزش دهد می‌تواند به سختی در شهرهای کوچک پیدا شود. به جز آن رفت و آمد خود نیازمند صرف زمان و هزینه است. در بعضی کلاس‌های حضوری به شما اجازه‌ی حضور در جلسه به عنوان همراه داده نمی‌شود. و این ممکن است به ضرر یادگیری کودک باشد. بعلاوه ممکن است او به خوبی نتواند نکات آموزش داده شده در کلاس را یاد بگیرد. چاره‌ی همه‌ی اینها شرکت در کلاس‌های آنلاین است. کلاس‌های آنلاین به شما کمک می‌کند از هر شهری در آنها شرکت کنید و این به طور ویژه برای افرادی که در شهرهای کوچک زندگ می‌کنند می‌تواند کمک کننده باشد. عدم نیاز به جا به جایی در وقت و هزینه‌ی شما صرفه جویی می‌کند. می‌توانید در حالی که کودکتان در خانه آموزش می‌بیند به کارهای خود برسید و بر روند کلاس هم نظارت داشته باشید. بعلاوه هزینه‌ی این کلاس‌ها نیز به مراتب از کلاس‌های حضوری کم‌تر‌ است.
 

آموزش آنلاین ویولن کودک در آی نواز

ما در گروه آی نواز بهترین اساتید ویولن کودک را گرد هم آورده‌ایم که به طور تخصصی برای تدریس به کودکان آموزش دیده‌اند. محیط کلاس بسیار شاد و مناسب سن کودک است و جلسه‌ی آموزشی هم به صورت آنلاین و از راه دور، زنده و خصوصی در پلتفرم اختصاصی آی نواز انجام می‌شود و کودک می‌تواند به طور مستقیم با استاد صحبت کرده و آموزش ببیند. در پایان کلاس فیلم ضبط شده‌ی جلسه در اختیارتان قرار داده می‌شود تا بتوانید تا جلسه‌ی بعد با کودک خود تمرین کنید. انتخاب استاد در مجموعه‌ی ما بسته به سلیقه‌ی خود شماست و می‌توانید از سایت ما و براساس سابقه و هزینه‌ی کلاس در بینشان انتخاب کنید. مزیت دیگر کلاس‌های ما این است که جلسه‌ی اول به صورت رایگان و مشاوره‌ای برگزار می‌شود که می‌توانید در مورد خرید ساز مناسب در این جلسه مشاوره بگیرید. به خصوص که خرید ساز برای کودکان نسبت به بزرگسالان دشوارتر هم هست و نیاز به نظر متخصص دارد. اگر مطمئن نیستید کودک شما به ویولن علاقه دارد حتی می‌توانید در کلاس‌های ارف کودک شرکت کنید که در آن کودکان بسیار کم سن و سال در مورد ساز مناسب استعدادیابی می‌شوند.اگر کودک هیچ آشنایی با موسیقی ندارد میتواند از 7 سالگی آموزش ویولن را آغاز کند اما اگر آشنایی قبلی با نتهای موسیقی و کشش ها دارد از سن کمتر هم میتواند ویولن را شروع کند.

مشاوره موسیقی رایگان

کافیست شماره واتساپ یا تلگرام یا حتی ایمیل خود را قرار دهید کارشناسان ما در اولین فرصت با شما در ارتباط خواهند بود

مشاوره رایگان