آموزش بلز آنلاین مجازی

نظرات هنرجویان
کوثر عابدینی
 -  1401/03/04  -  هنرجوی استاد مریم فاضلی نسب


بلز رو یکی از دوستان تصادفی برای پسرم خرید و دیدیم خیلی دوستش داره و باهاش بازی میکنه. گفتیم شاید بهتر باشه اصولی یادش بگیره. اما چون شاغل بودیم نمیتونستیم ببریمش کلاس. از طریق یکی از دوستام با کلاس های خانم فاضلی آشنا شدیم. الان جلسه ی پنجمه و پسرمون قشنگ میتونه چندتا آهنگ کامل باهاش بزنه. واقعا کلاس خوبیه. از ایشون ممنونم.


سمانه خالقی
 -  1401/01/16  -  هنرجوی استاد مریم فاضلی نسب


عالی عالیه هر چی بگم کم گفتم. یعنی کلاس خانم فاضلی واقعاً واسه دخترم عالی بود. انقدر جو کلاسشون فان و شاده دخترم واسه کلاسش لحظه شماری میکنه. هر مهمونی برامون میاد سازشو میاره واسشون میزنه. واقعاً از کلاس راضیم.


باران
 -  1400/06/03  -  هنرجوی استاد مریم فاضلی نسب


من کنار دخترم دارم موسیقی سر کلاس ها میشینم ، انقدر خانم فاضلی مهربونن که منم دوس دارم موسیقی یاد بگیرم


انیسه
 -  1400/05/23  -  هنرجوی استاد مریم فاضلی نسب


من پسرمو تازه ثبت نام کردم بسیار استاد باحوصله‌ ای هستن ایشون

کلاس بلز برای کودکان

 

فرزند خود را با دنیای موسیقی آشنا کنید

 

آموزش ساز موزیکال بلز

بلز یکی از بهترین سازها برای آشنایی کودکان با دنیای موسیقی است. حتماً شما بارها و بارها این ساز را دیده‌اید و صدای موزیکالش را شنیده‌اید. اگر می‌خواهید از هوش موسیقیایی کودک خود مطلع شده یا ببینید که او به این زمینه علاقه‌مند است یا خیر می‌توانید با این ساز شروع کنید. شاید ظاهر آن کمی کودکانه به نظر برسد، اما تنها توسط کودکان نواخته نمی‌شود و یکی از سازهای محبوب در جهان است که در ادامه بیشتر در مورد ویژگی‌های آن و روش انتخاب کلاس بلز مناسب توضیح خواهیم داد.
 

ویژگی‌های ساز بلز

ساز بلز یا زیلوفون یک ساز موسیقی در گروه ساز‌های کوبه‌ای است و از سه قسمت اصلی تشکیل شده است: پایه‌، صفحه کلید فلزیی و میله‌ها (چکش). اساس چیدمان صفحه کلید در این ساز تقریباً مشابه با پیانو است با این حال بسیار ساده‌تر و در مقیاس بسیار کوچکی چیده شده است. از آنجایی که شیوه‌های نواختن این ساز چندان دشوار نیست، انتخاب کلاس بلز برای کودکان یکی از بهترین گزینه‌های شروع است. بعلاوه این ساز صدای موزیکالی دارد که بیشتر کودکان آن را دوست دارند. به طور کلی دو نوع ساز بلز داریم: دیاتونیک و کروماتیک. این سازها در داشتن یا نداشتن نیم پرده با هم تفاوت دارند (دیاتونیک نیم پرده ندارد اما کروماتیک دارد). همین موضوع باعث شده است که بتوانید آهنگ‌های محدودی با ساز دیاتونیک بنوازید.
 

چرا بلز برای کودکان مناسب است؟

شرکت در کلاس بلز یک گزینه‌ی ایده‌آل برای کودکان است زیرا:
- ساز سبکی است و حمل و نقل آن راحت است.
- ساز ظاهری رنگی و زیبا دارد که برای کودکان جذاب است.
- یادگیری آن بسیار ساده است.
- نیاز به کوک کردن ندارد.
- مهارت‌های حرکتی و قدرت ذهنی کودک را به صورت همزمان تحریک می‌کند.
 

شرکت در کلاس بلز

کلاس بلز مانند کلاس سایر آلات موسیقی می‌تواند به صورت حضوری و آنلاین باشد. با این حال کلاس‌های حضوری، سبک قدیمی‌تری از برگزاری کلاس‌های موسیقی هستند و می‌توانند دشواری‌هایی داشته باشند. در درجه‌ی اول شما باید کودک را برای شرکت در این کلاس‌ها جا به جا کنید. در این شرایط ممکن است او همیشه با شما همکاری نکند. بعلاوه باید وقت زیادی برای این جا به جایی داشته باشید. زیرا نمی‌توانید کودک را به تنهایی به کلاس‌ها بفرستید و در نتیجه خودتان نیز درگیر می‌شوید. به جز این، رفت و آمد هزینه نیز دارد. جدا از آن شما به انتخاب کلاس در شهر خود محدود می‌شوید و در نتیجه شاید نتوانید استادهای مناسب را پیدا کنید. یک استاد کلاس بلس جدا از اینکه باید در کار خود مهارت و سابقه داشته باشد، باید نحوه‌ی رفتار و برخورد صحیح با کودکان را نیز بداند. بعلاوه ممکن است کودک شما تمرکز خوبی در کلاس نداشته باشد و در نتیجه نکاتی که مربی به او آموزش می‌دهد را از یاد ببرد. پس بهترین گزینه برای شرکت در کلاس بلز چیست؟
 

بهترین کلاس آنلاین بلز

آموزش بلز آنلاین پاسخی برای حل تمام این مشکلات است: - نیازی به جا به جایی ندارید و کودک می‌تواند در خانه آموزش ببینید. - دستتان در انتخاب استاد باز است. - می‌توانید در هزینه‌ی رفت و آمد صرفه جویی کنید. اگر می‌خواهید در کلاس‌های آنلاین شرکت کنید ما در گروه آی نواز بهترین کلاس‌ها در این زمینه را برگزار می‌کنیم. کلاس‌های بلز ما به صورت زنده برگزار می‌شوند و کودک می‌تواند در آنها با استاد خود تعامل داشته باشد و برایش ساز بزند. همچنین در پایان جلسه، فیلم ضبط شده‌ی کلاس به شما داده می‌شود که می‌توانید در زمان تمرین از آنها استفاده کنید. همچنین بعضی از بهترین استادان بلز ایران در آموزشگاه ما فعالیت می‌کند که نه تنها رفتار و آموزش درست با کودکان را می‌دانند، بلکه سابقه‌ی زیادی در تدریس این ساز دارند. شما می‌توانید از تعرفه‌های کلاس بلز آنلاین ما از طریق سایت مطلع شده و استاد دلخواهتان را نیز انتخاب کنید. همچنین یک جلسه‌ی مشاوره‌ی رایگان نیز برگزار می‌شود که در آن کودک هم با ساز و هم با استاد خود بهتر آشنا می‌شود.
 

خرید ساز بلز

خرید بلز برای شرکت در کلاس‌های آن اهمیت زیادی دارد. زیرا متاسفانه بسیاری از بلز‌هایی که به عنوان اسباب بازی در بازار فروخته می‌شوند استاندارد نیستند و تیغه‌های فلزی به شکل درستی کار گذاشته نشده و فرکانس درستی ندارند. بنابراین مهم است که از مغازه‌های خاص و برندهای معتبر خریداری شود. زیرا به طور استاندارد هر کدام از این تیغه‌ها باید به نت موسیقیایی خاصی تعلق داشته باشد و در غیر این صورت، مناسب کلاس‌های حرفه‌ای این ساز نیستند. اگر قصد شرکت در کلاس بلز آی نواز را دارید ما در جلسه‌ی مشاوره‌ی اولیه، اطلاعات کامل در مورد خرید ساز مناسب را به شما ارائه خواهیم داد.


با توجه به آنلاین بودن کلاسهای بلز ، کودک  سن 3 سال و نیم به بالا میتواند در کلاسها شرکت کند ، فقط باید به این موضوع دقت کرد که اگر کودک بازیگوش است و مدت نیم ساعت نشستن در پشت ساز برایش سخت است بهتر است که یکی از والدین در مدت زمان کلاس او را همراهی کند. 
اگر کودک به نسبت آرامی دارید میتواند به تنهایی در کلاس شرکت کند .
کلاسهای آنلاین بلز به صورت کاملا آنلاین مشابه تماس تصویری و به صورت خصوصی ( فقط استاد و هنرجو) در اپلیکیشن هایی مثل زوم ، اسکایپ یا بیگ بلو باتن برگزار میشود .
امکان ضبط کل مدت زمان کلاس وجود دارد و شما میتوانید در پایان کلاس به آن دسترسی داشته باشید .
آموزش بلز بسیار مناسب برای ورود کودک با دنیای موسیقی می باشد ، در کلاسهای بلز کودک با مفهوم موسیقی ؛ نت ها ، کشش ها و ریتم به صورت کامل آشنا می گردد و می تواند آهنگهای آشنا را بلز بنوازد. هیچ دانش ابتدایی برای شرکت در کلاس بلز لازم نیست و استاد از صفر و مبتدی همه موارد لازم را آموزش می دهد.