آموزش آواز ایرانی آنلاین مجازینظرات هنرجویان
غزاله از باتومی
 -  1402/11/11  -  هنرجوی استاد سرور توکلی


من مدتها بدنبال استاد آواز خوب می‌گشتم تا اینکه مجموعه ای نواز ایشون به من معرفی کردن و خیلی خوشحالم که زیر نظر سرور جون آواز می خونم خیلی احساس خوبی از خوندنم دارم ممنونم استاد عزیز


شیدا
 -  1402/05/10  -  هنرجوی استاد سرور توکلی


خیلی از کلاستون راضی بودم استاد من از اینکه استادم خانوم خیلی حس بهتری دارم واینکه راحتر تونستم به نتیجه دلخواهم برسم ممنونم


زهره انصاری
 -  1402/03/18  -  هنرجوی استاد شریف توکلی - مقیم اروپا


کاردرست و عالی هستند ، فقط کاش میشد کلاس حضوری هم داشته باشیم


ارمینا
 -  1402/02/12  -  هنرجوی استاد شریف توکلی - مقیم اروپا


کلاستون خیلی عالیه استاد در زمان کوتاهی به نتیجه خوبی رسیدم ممنونم


مهرنوش
 -  1402/01/18  -  هنرجوی استاد سرور توکلی


من از استرالیا کلاسهای سرور جون رو شرکت کردم ، خیلی خیلی راضی بودم ، توی این غربت وقتی میخونم دلم باز میشه


عفت
 -  1401/08/28  -  هنرجوی استاد شریف توکلی - مقیم اروپا


من همیشه آرزو داشتم بخونم ، استاد توکلی منو توی این راه خیلی کمک کردند ، مرسی از استاد


شهرزاد
 -  1401/08/28  -  هنرجوی استاد سرور توکلی


قطعا ایشون استاد بی بدیل آواز هست ، و یک رفیق گل


رویا مرادی
 -  1401/03/07  -  هنرجوی استاد سرور توکلی


به نظرم برای خانمها بهتر پیش استاد خانم آموزش ببینین انگار راحت تر میشه اینطوری صداتون رو پیدا کنین. استاد توکلی واقعاً توی کارشون اولین هستن


شهرام حسابی
 -  1401/03/04  -  هنرجوی استاد شریف توکلی - مقیم اروپا


خیلی ها فکر میکنن فقط صدای خوب داشتن کافیه اما واسه آواز سنتی واقعاً باید صداتون رو آموزش بدید. از شرکت در کلاس های استاد خیلی راضی هستم همه میگن صدام خیلی عوض شده.


مستوفی
 -  1401/01/21  -  هنرجوی استاد سرور توکلی


من دخترم رو توی کلاس سرور جون ثبت نام کردم. خیلی راضیم. از بچگی حس میکردم استعدادشو داره ولی حالا که داره حرفه ای آموزش می بینه اصلاً صداش یه شکل جدیدی به خودش گرفته.


مهوش حق طلب
 -  1401/01/20  -  هنرجوی استاد شریف توکلی - مقیم اروپا


استاد توکلی واقعاً دوره تون بهم کمک کرد. خیلی از دوره راضیم. زمان دوره کافی بود و آموزشها کامل و صبورانه بود. ممنونم از صبر و حوصله ای که گذاشتین. واقعاًیه استاد درجه یک هستین.

آواز ایرانی

آواز در ایران سابقه‌ی طولانی دارد که حتی به دوره‌‌ی هخامنشیان و ساسانیان می‌رسد. بسیاری از افرادی که صدای خوبی دارند گمان می‌‌کنند می‌توانند خوانندگان خوبی در بخش آواز ایرانی شوند. حال آنکه ورود به حوزه‌ی آواز به مهارت‌ها و دانشی بیشتر از داشتن یک صدای خوب نیاز دارد. اگر شما هم گمان می‌کنید در این زمینه استعداد دارید و می‌خواهید بدانید چطور می‌توانید مهارت‌های لازم را یاد بگیرید، در ادامه همراه ما باشید.
 

آواز ایرانی چیست

آواز در موسیقی ایرانی، مجموعه‌ای از گوشه‌هایی ست که کنار هم و به صورت مستقل اجرا می‌شوند. آواز همان به کار بردن صدا براساس اصول موسیقیایی است. آواز ایرانی نشان دهنده‌ی حال و احوال افراد است که می‌تواند به صورت شاد و غمگین باشد. آواز ضرب خاصی ندارد و خواننده می‌تواند براساس سلیقه‌ و ذوقش چیزی به آن اضافه یا کم کند و در واقع بداهه‌خوانی کند. موسیقی ایرانی آوازهای مختلفی دارد که از جمله مهم‌ترین آنها می‌توان به آواز ابوعطا، آواز دشتی، آواز افشاری، آواز بیات ترک، و آواز اصفهان اشاره کرد.
آواز سنتی از سه بخش کلی تشکیل شده است:
- درآمد: که معمولاً در ابتدای آواز خوانده می‌شود و اولین بخشی است که شنونده بلافاصله بعد از شنیدنش می‌فهمد که خواننده در حال اجرای چه دستگاهی ست. در این بخش از آواز، کشش صدا زیاد است. درآمد بخشی است که خواننده به شنونده می‌فهماند آواز چه حس و حالی دارد.
- فرود: از این بخش برای خاتمه دادن به گوشه استفاده می‌شود. فرود نیز مانند درآمد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
- مثنوی: مثنوی در بعضی دستگاه‌ها و آوازها وجود دارد که گزیده‌ای از گوشه‌های دستگاه یا آواز بوده و خود دارای درآمد و فرود است. کشش صدا در این بخش معمولاً بیشتر است.
 

آموزش آواز سنتی به شکل تخصصی

همانطور که دیدید آواز سنتی مهارتی بسیار تخصصی ست و اصطلاحاتی که در بالا توضیح داده شد، تنها بخشی از عبارات تخصصی این حوزه هستند. داشتن یک صدای خوب تنها برای شروع کافی است و اگر در خود استعداد آوازخوانی می‌بینید باید در کلاس‌های حرفه‌ای شرکت کنید. آواز ایرانی به دو روش حضوری و آنلاین برگزار می‌شود. کلاس‌های حضوری آواز، مانند سایر کلاس‌های این سبک به حضور فیزیکی شما نیاز دارند که می‌تواند نیازمند صرف وقت و هزینه‌ی زیاد در ماه برای جابه جایی باشد. اما این در شرایطی است که شما بتوانید کلاس مورد نظر را در محدوده‌ی زندگی‌تان پیدا کنید. در بسیاری از شهرهای کوچک؛ پیدا کردن کلاس مناسب در نزدیکی خانه ممکن نیست و شما حتی مجبور به جا به جایی شهر به شهر خواهید شد که ادامه‌ی کلاس را برایتان دشوار یا غیرممکن می‌کند. همچنین ممکن است ساعت کلاس‌های حضوری با سایر برنامه‌های شما منطبق نباشد. کلاس‌های آنلاین شرایط به مراتب بهتری دارند. برای شرکت در این کلاس‌ها نیاز ندارید در شهر خاصی زندگی کنید و از هر جای دنیا می‌توانید در این کلاس‌ها شرکت کنید. کلاس‌های آنلاین نیاز به جا به جایی ندارند که این منجر به صرفه جویی در وقت و هزینه‌ی شما می‌شود. کلاس‌های آنلاین از نظر استاد و شیوه‌ی تدریس و درسهای آموزشی تفاوتی با کلاس‌های حضوری ندارند و اساتید شما همان اساتید کلاس‌های حضوری هستند. این کلاس‌ها به طور ویژه برای افرادی مناسب است که برنامه‌های شلوغی در طول روز دارند و تنها در پایان روز یا ساعات خاصی می‌توانند در چنین کلاس‌های آموزشی شرکت کنند.
 

آموزش آواز ایرانی در آی نواز

ما در گروه آی نواز گروهی از بهترین کلاس‌های آموزشی آواز ایرانی را برگزار می‌کنیم. بهترین اساتید از سراسر ایران در این مجموعه دور هم گرد آمده‌اند تا شما بتوانید از هر جایی – صرف نظر از مکان زندگی- زیر نظر باسابقه‌ترین افراد آموزش ببینید. کلاس‌های ما نیاز به جابه جایی ندارد و این موضوع منجر به صرفه جویی زیادی در هزینه‌ می‌شود. بعلاوه هزینه‌های شرکت در خود کلاس نیز به مراتب بسیار مناسب‌تر از کلاس‌های حضوری هستند. دروس و دوره‌ها کاملاً مشابه با دوره‌های حضوری است و شما می‌توانید از مبتدی تا پیشرفته در این کلاس‌ها آموزش ببینید. کلاس‌ها همگی به صورت خصوصی و در پلتفرم مخصوص آی نواز و به صورت کاملاً زنده برگزار می‌شود که شما می‌توانید با استادتان در تعامل باشید و سوالاتتان را مطرح کنید. در پایان جلسه فیلم ضبط شده‌ی کلاس در اختیارتان قرار داده می‌شود که می‌توانید تا هفته‌ی بعد آن را در منزل تمرین کنید و مطمئن باشید که نکته‌ای از یادتان نمی‌رود. شما می‌توانید در سایت از سابقه‌ی اساتید آواز ایرانی ما مطلع شده و استاد مدنظرتان را بسته به سلیقه‌ی خود انتخاب کنید. جلسه‌ی اول به صورت رایگان برگزار شده و حالت مشاوره‌ای دارد که در آن می‌توانید با نحوه‌ی تدریس استاد آشنا شده و برای ادامه‌ی کلاس تصمیم‌گیری کنید.در این دوره شما میتوانید هم تصنیف خوانی کنید و هم با دستگاههای ایرانی آشنا میشوید و تکنیک های آواز خوانی و پرورش صدای شما بررسی میشود.
بله ، کلاسهای آموزش آنلاین آواز به صورت ترکیبی سلفژ، صداسازی ، آواز و تصنیف خوانی برگزار میشود.
در این کلاسها بر اساس سطح شما و آمادگی صدای شما مطالب تدریسی انتخاب میشود.
در کلاسهای آواز ایرانی به صورت ترکیبی و بسته به نیاز هنرجو ، آواز ، تصنیف خوانی ، تکنیک های گسترش صدا و صداسازی و سلفژ به همراه زیبا سازی و تحریر در قطعات به هنرجو به صورت مفصل تدریس میگردد

در این دوره شما میتوانید هم تصنیف خوانی کنید و هم با دستگاههای ایرانی آشنا میشوید و تکنیک های آواز خوانی و پرورش صدای شما بررسی میشود.
بله ، کلاسهای آموزش آنلاین آواز به صورت ترکیبی سلفژ، صداسازی ، آواز و تصنیف خوانی برگزار میشود.
در این کلاسها بر اساس سطح شما و آمادگی صدای شما مطالب تدریسی انتخاب میشود.
در کلاسهای آواز ایرانی به صورت ترکیبی و بسته به نیاز هنرجو ، آواز ، تصنیف خوانی ، تکنیک های گسترش صدا و صداسازی و سلفژ به همراه زیبا سازی و تحریر در قطعات به هنرجو به صورت مفصل تدریس میگردد