آموزش سلفژ آنلاین مجازینظرات هنرجویان
سمانه تربتی
 -  1401/03/04  -  هنرجوی استاد میلاد جعفرنژاد


همیشه فکر میکردم واسه خوانندگی فقط باید یه صدای خوب داشت اما حالا فهمیدم که خیلی اصولی تر از چیزیه که به نظر میاد. کلاس سلفژ استاد خیلی برایم خوب بود. الان واقعاً دارم جدیتر دنبال علاقه م میرم.


هانیه حمیدی
 -  1401/01/07  -  هنرجوی استاد میلاد جعفرنژاد


اگه میخواهیم یه خواننده ی خوب بشین حتماً باید کلاس سلفژ استاد جعفرنژآد رو بگذرونین. خیلی اصولی و با حوصله درس میدن. من واقعاً از کلاسشون خیلی چیزها یاد گرفتم. الان که دوره ام تموم شده توی نت خونی هیچ اشکالی ندارم.


اسف عابد
 -  1400/03/13  -  هنرجوی استاد ارشامه تافته


بسیار با علم و اطلاعات هستند ، حقا که دانشگاه تهرانی بودند ، خیلی با دقت تمام نکات رو توضیح میدهند و کلی مطالب جانبی آموزشی هم برای پوشش کلاسهای آنلاین استفاده می کنند ممنون


مهزیار
 -  1400/02/12  -  هنرجوی استاد مهران قاسمی


برای افرادی با موسیقی و آواز در ارتباطن کلاس سلفژ واقعا دوره پایه ای و درک موسیقی فرد رو کاملا بالا میبره ممنونم به خاطر کلاسهای بسیار خوبتون

سلفژ چیست و چرا به آموزش آن نیاز دارید

اگر به خوانندگی یا نوازندگی علاقه داشته باشید، حتماً شنیده‌اید که باید مهارتی به نام سلفژ را آموزش ببینید. با این حال بسیاری از شما ممکن است با این تکنیک مهم آشنا نباشید و ندانید که چه کمکی می‌تواند به شما کند. اصلاً این تکنیک تا چه حد ضروری است و کجا می‌توانید آن را آموزش ببینید؟ در ادامه برای پاسخ به این سوالات همراه ما باشید.
 

سلفژ چیست

سلفژ مهارت نت خوانی به شکلی خاص است که به کمک آن می‌توانید نت‌هایی که قبلاً ندیده‌اید را نیز بخوانید و اجرا کنید. این تکنیک به جز نت خوانی شامل مهارت خواندن پشت سر هم نت‌ها و اطلاع از قوانین مربوط به سکوت‌ها در طول نت‌خوانی نیز هست. اگر قصد دارید یک خواننده شوید، یادگیری این مهارت برای شما از نان شب هم واجب‌تر است زیرا آموزش می‌بینید که هر نت را با فرکانس مخصوصش بخوانید و در زمان خواندن دچار وقف و مکث‌های اشتباه نشوید. اما این بدین معنا نیست که به عنوان یک نوازنده به این مهارت نیاز ندارید. در نوازندگی نیز سلفژ می‌تواند بهتان کمک کند به یک نوازنده‌ی حرفه‌ای تبدیل شده و نت‌های جدید را به درستی و زیبایی بنوازید. بنابراین اگر می‌خواهید در موسیقی یک حرفه‌ای شوید، آموزش سلفژ یک آموزش ضروری است.
 

چه چیزهایی را در سلفژ آموزش می‌بینید

آموزش سلفژ را می‌توان در سه بخش اصلی مورد بررسی قرار داد:
• یادگیری صدا: در این بخش شما با انواع وزن‌ها و الگوهای ریتمیک آشنا می‌شوید. در پایان این توانایی را پیدا خواهید کرد که صدای هر نت را دقیقاً همانطور که هست بخوانید.
• وزن‌خوانی: مطالعه‌ی انواع وزن و الگوهای ریتمی در وزن خوانی انجام می‌شود. در این بخش شما کشش نت‌ها را آموزش می‌بینید.
• دیکته‌ی موسیقی: در این بخش تمرین دیکته و ریتم صوت به صورت متناوب انجام می‌شود. بعد از پایان این دوره شما یاد می‌گیرید چطور نت‌هایی که می‌شنوید را یادداشت کنید.
مرحله‌ی نهایی سلفژ هم مرحله‌ای است که در آن با انواع صداهای انسانی آشنا می‌شوید که در شش دسته‌ی کلی از جمله سوپرانو، متسو سوپرانو، کنتر آلتو، تنور، باریتون و باس قرار دارد.
 

بهترین روش آموزش سلفژ

چطور می‌توان این مهارت طلایی را آموزش دید؟ همانند آموزش سازهای موسیقی و کلاس‌های آواز، سلفژ را نیز می‌توانید هم به صورت حضوری و هم به صورت غیرحضوری آموزش ببینید. کلاس‌های حضوری البته شکل قدیمی‌تر آموزش این تکنیک هستند. در این روش شما باید کلاس مدنظر را در منطقه‌ی زندگی‌تان پیدا کرده و در آن ثبت‌نام کنید. این کار می‌تواند برای افرادی که در شهرهای کوچک زندگی می‌کنند دشوار باشد. به جز این شرکت در کلاس‌های حضوری به رفت و آمد نیاز دارد که می‌تواند وقت‌گیر و نیازمند صرف هزینه باشد. همچنین افراد شاغل و محصلین ممکن است زمان کافی برای رفت و آمد و شرکت در این کلاس‌ها را نداشته باشند. اینجاست که شرکت در کلاس‌های غیرحضوری می‌تواند بسیار کمک کننده باشد. برای کلاس‌های غیرحضوری شما نیاز به جا به جایی ندارید. از این رو می‌توانید از هر شهری در این کلاس‌ها شرکت کنید. همچنین در وقت و سرمایه‌ای که باید برای جا به جایی صرف می‌کردید نیز صرفه جویی می‌شود. با انتخاب کلاس‌های غیرحضوری شما از منطفه‌ی خود خارج می‌شوید و حتی اگر در کوچکترین شهرها هم زندگی کنید باز می‌توانید زیر نظر بهترین و معروفترین اساتید آموزش ببینید. بنابراین به نظر می‌رسد که شرکت در این کلاس‌ها گزینه‌ی بسیار بهتری است. اما سوال مهم این است: بهترین کلاس آموزش آنلاین سلفژ کجاست؟
 

آموزش آنلاین سفلژ در آی نواز

ما در گروه آی نواز در کنار برگزاری کامل‌ترین مجموعه‌ی سازهای موسیقی، بهترین کلاس‌های سلفژ آنلاین در ایران را نیز ارائه می‌دهیم. در کلاس‌های سلفژ ما که به صورت زنده و خصوصی در پلتفرم اختصاصی سایت آی نواز برگزار می‌شود شما می‌توانید کلیه‌ی دروس و مباحث آموزش سلفژ در کلاس‌های حضوری را در خانه‌ی خود و به صورت آنلاین آموزش ببینید. اساتید ما همگی اساتید باسابقه‌ی سلفژ هستند که در زمینه‌ی نوازندگی یا خوانندگی سال‌ها سابقه‌ی کار دارند. شما در کلاس‌های آنلاین ما می‌توانید با استاد خود تعامل داشته باشید و سوالاتتان را مطرح کنید و از این نظر هیچ تفاوتی با کلاس‌های حضوری ندارند. همچنین در پایان جلسه فیلم ضبط شده‌ی کلاس برای دانلود در اختیارتان قرار داده می‌شود که می‌توانید در طول هفته‌ی تمرین از آن استفاده کنید و در پایان دوره یک مجموعه‌ی آموزشی کامل و کاربردی داشته باشید. شما می‌توانید سابقه و هزینه‌ی شرکت در کلاس‌های اساتید سلفژ آی نواز را در همین سایت مشاهده کرده و استاد موردنظرتان را انتخاب کنید. جلسه‌ی اول به صورت رایگان و مشاوره‌ای برگزار می‌شود که در آن می‌توانید با سبک آموزشی استادتان آشنا شده و برای ادامه‌ی کلاس تصمیم‌گیری کنید. اگر می‌خواهید یک خواننده یا نوازنده‌ی حرفه‌ای شوید، برای شرکت در کلاس‌های سلفژ ما تردید نکنید و همین الان ثبت نام کنید.کلاس سلفژ برای هر کسی که علاقه‌مند به یادگیری موسیقی است مناسب است. سلفژ به شما کمک می‌کند که:
گوش موسیقی خود را تقویت کنید و بتوانید صداها، فواصل، آکوردها و ریتم‌های مختلف را تشخیص دهید.
قدرت خواندن نت‌های موسیقی را افزایش دهید و بتوانید از روی نت موسیقی بخوانید و بنوازید.
پس اگر آواز یا ساز کار میکنید ، یا علاقه مند هستید کلاس آنلاین سلفژ برای شما مناسب است

کلاس سلفژ برای هر کسی که علاقه‌مند به یادگیری موسیقی است مناسب است. سلفژ به شما کمک می‌کند که:
گوش موسیقی خود را تقویت کنید و بتوانید صداها، فواصل، آکوردها و ریتم‌های مختلف را تشخیص دهید.
قدرت خواندن نت‌های موسیقی را افزایش دهید و بتوانید از روی نت موسیقی بخوانید و بنوازید.
پس اگر آواز یا ساز کار میکنید ، یا علاقه مند هستید کلاس آنلاین سلفژ برای شما مناسب است