آموزش تئوری موسیقی آنلاین مجازینظرات هنرجویان
هنرجو
 -  1400/04/21  -  هنرجوی استاد میلاد جعفر نژاد


شیوه بیان و تسلط استاد جعفرنژاد عالی بود


ایلین
 -  1400/04/19  -  هنرجوی استاد مهران قاسمی


برای کسانی ک با تعوری موسیقی و مباحث اولیه آشنایی دارن پیشنهاد میشه ب شدت این کلاس رو برای کسایی ک میخوان هارمونی رو شروع کنن توصیه میکنم ب نظرم خیلی میتونه از کتاب روون تر و مفید تر باشه با تشکر از آی نواز


سعید جلیلی
 -  1400/04/18  -  هنرجوی استاد میلاد جعفر نژاد


اگر به تئوری موسیقی اشنایی دارین حرف های استاد جعفرنژاد میتونه بسیار اموزنده و مفید باشه

تئوری موسیقی

اگر بخواهیم علم موسیقی را در یک رشته تدریس کنیم، آن رشته همان تئوری موسیقی است. گاهی موضوع یادگیری یک ساز موسیقی نیست بلکه خود موسیقی است. تسلط بر اصطلاحات و شیوه‌های خلق موسیقی علومی هستند که در این رشته‌ی تحصیلی مطالعه می‌شوند. اگر شما نیز می‌خواهید موسیقی را یاد بگیرید در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد آن بدست آورده و ببینید چطور می‌توانید در این رشته تحصیل کنید.
 

تئوری موسیقی چیست

تئوری موسیقی علمی است که در آن در مورد کلیه‌ی قواعد مربوط به این رشته از علائم و آشنایی با انواع صدای نُت‌ها گرفته تا فاصله، ترکیب میزان‌ها، ضرب‌آهنگ (ریتم)، گام، و پرده‌های موسیقی را آموزش می‌بینند. به افرادی که در این رشته تحصیل می‌کنند تئوریسین موسیقی یا نظریه پردازان موسیقی می‌گویند. این رشته، رشته‌ای بسیار قدیمی است که از سال‌های دور وجود داشته و به مرور تکمیل شده است تا به شکل امروزی درآمده است.
سه عنصر نقش اساسی در تئوری موسیقی دارند: ملودی، هارمونی و ریتم
• ملودی: ترکیبی از نت‌های متوالی که به صورت واحد در کنار هم کار می‌کنند.
• هارمونی: یک یا چند آهنگ که در بالای ملودی قرار گرفته‌اند.
• ریتم: ضربات به تکرار توالی بر اساس سرعت یا سرعت آهنگ
در تئوری موسیقی شما به طور کامل و دقیق در این بخش‌های مختلف غرق می‌شوید. تئوری موسیقی یکی از دروس بسیار مهم در کنکور موسیقی نیز هست و داشتن اطلاعات زمینه‌ای در مورد آن می‌تواند تفاوت زیادی در درصد شما داشته باشد. اگرچه کتب زیادی در مورد تئوری موسیقی وجود دارد اما به دلیل سختی مباحث یادگیری آنها بدون مربی بسیار دشوار است. از مهمترین تئوریسین‌‌های موسیقی می‌توان به گاودنتیوس، آریستیدس کوئینتیلیانوس، باکیوس و ... اشاره کرد.
 

آموزش تئوری موسیقی

همانند هر رشته‌ی دیگری شما می‌توانید تئوری موسیقی را به دو روش کلی آموزش ببینید: حضوری یا آنلاین. کلاس‌های حضوری مانند کلاس‌های درس مدرسه هستند که در آنها شما به همراه دیگر دانشجویان در کلاس توسط مربی به صورت حضوری آموزش می‌بینید. البته در صورت پرداخت هزینه‌ی بیشتر می‌توانید تدریس خصوصی نیز دریافت کنید. برای شرکت در این کلاس‌ها باید موسسه‌ی موسیقی مناسبی را انتخاب کنید که اساتید باتجربه‌ی این رشته را داشته باشد تا بتوانید از کیفیت کلاس‌های آموزشی آشنا شوید. آموزشگاه موسیقی که برای این کار انتخاب می‌کنید باید به محل زندگی شما نزدیک باشد تا در زمان رفت و آمد و هزینه‌های مربوط به آن صرفه جویی شود. به جز این باید کلاسی را انتخاب کنید که به ساعت‌‌های خالی شما نیز هماهنگ باشد. کلاس‌های تئوری موسیقی کلاس‌های کمیابی هستند و اگر در شهرهای کوچک زندگی می‌کنید ممکن است در پیدا کردن کلاس حضوری مورد نظر به مشکل بربخورید. یا کلاسی که پیدا می‌کنید استاد مناسبی نداشته باشد و دستتان در انتخاب‌های بهتر بسته باشد. اما نگران نباشید این به معنی پایان آموزش شما نیست ما روش بهتری برایتان سراغ داریم.
 

آموزش آنلاین تئوری موسیقی در آی نواز

ما در موسسه‌ی آی نواز این افتخار را داریم که بهترین اساتید تئوری موسیقی ایران را گرد هم آورده‌این که شما می‌توانید زیر نظر آنها به خوبی آموزش ببینید. کلاس‌های ما آنلاین هستند این بدین معناست که برای شرکت در آنها نیازی به جا به جایی ندارید و می‌توانید از خانه یا از هر جایی که می‌خواهید در آنها شرکت کنید. کلاس‌های ما به صورت زنده و خصوصی و در پلتفرم اختصاصی آی نواز برگزار می‌شود که در آن می‌توانید با مربی خود در تعامل باشید و تحت آموزش کامل قرار بگیرید. در پایان جلسه نیز فیلم ضبط شده‌ی کلاس در اختیارتان قرار می‌گیرد که می‌توانید از آن برای نت برداری استفاده کنید. هزینه‌ی کلاس‌های ما به مراتب از کلاس‌های حضوری کمتر است بعلاوه هزینه‌ی رفت و آمد نیز از آنها کاسته می‌شود در نتیجه به طور کلی بسیار به صرفه تر هستند. همچنین در زمان جا به جایی نیز صرفه جویی می‌شود که اگر برنامه‌ی شلوغی دارید می‌تواند بسیار موثر باشد. کلاس تئوری موسیقی آی نواز برای شرکت در کنکور نیز بسیار کمک کننده است و می‌تواند درصد شما را به میزان زیادی افزایش دهد. کتاب‌های آموزشی در این کلاس‌ها مانند کلاس‌های حضوری و براساس منابع اعلام شده توسط سازمان سنجش است. شما می‌توانید استاد موردنظرتان را از طریق سایت و براساس سلیقه‌ی خود انتخاب کنید. جلسه‌ی اول به صورت رایگان برگزار می‌شود و جنبه‌ی مشاوره دارد که در آن می‌توانید با نحوه‌ی تدریس استادتان آشنا شوید و برای ادامه‌ی کلاس تصمیم بگیرید.